242 yıllık İngiliz perakende zinciri Debanhams iflasa hazırlanıyor - Son Dakika

242 yıllık İngiliz perakende zinciri Debanhams iflasa hazırlanıyor

Dünya genelinde 220 mağazası bulunan ve 242 yıllık tarihi bulunan İngiliz perakende devi Debanhams, salgın nedeniyle zor günler geçiriyor. Şirketin CEO'su iflas açıklamaya hazırlandıklarını söyledi.

İngiltere'nin 242 yıllık perakende giyim ve ev eşyaları mağazası Debanhams, iflasını açıklamaya hazırlanıyor.

İngiliz yayın kurumu BBC'ye açıklamada bulunan Debanhams Üst Yöneticisi (CEO) Stefaan Vansteenkiste, şirketin daha önce benzeri görülmemiş bir dönemden geçtiğini, İngiliz hükümetinin sokağa çıkma yasağı kararı üzerine mağazaların kapatılmasının ardından şirketin iflasını açıklamaya hazırlandığını bildirdi. Vansteenkiste iflas hazırlığına rağmen şirketin online satışlarına devam edeceğini, mağazaların ise yasağın kaldırılmasıyla yeniden faaliyete geçmesinin planlandığını söyledi.

242 yıllık İngiliz perakende zinciri Debanhams iflasa hazırlanıyor

28 BİN ÇALIŞANI BULUNUYOR

Şirketin, iflasını ilan etmesinin ardından borçlu olduğu bankalara ve ABD'li hedge fon yöneticisi Silver Point Capital önderliğindeki bir grup yatırımcıya devredilmesi bekleniyor. Debenhams'ın 20 ülkede toplam 220 mağazası bulunuyor ve şirketin bünyesinde yaklaşık 28 bin kişi çalışıyor.

İNGİLİZ ŞİRKETLER ZOR GÜNLER GEÇİRİYOR

İngiltere'nin önde gelen perakendecileri Topshop, Wallis, Miss Selfridge ise yaklaşık 16 bin çalışanını ücretsiz izne çıkardı. İngiliz hükümeti daha önce açıkladığı program kapsamında, çalışanların aylık gelirlerinin yüzde 80'inin, 2 bin 500 sterline kadar karşılanacağını bildirmişti. Primark tedarikçilerine siparişlerinin iptal edildiğini duyururken New Look ise depoda bekleyen siparişler için ödemelerin gecikeceğini bildirdi.

242 yıllık İngiliz perakende zinciri Debanhams iflasa hazırlanıyor

Son Dakika

Doğu Akdeniz için en kritik viraj! İşte Türkiye'nin petrol yataklarına ulaşma formülü Siyah pirincin rengini gören boya zannedip bakanlığa şikayet ediyor ancak faydaları saymakla bitmiyor Son dakika: Koronavirüs salgını nedeniyle kapatılan İran ve Irak gümrük kapıları yeniden açıldı Yerli otomobil için Yatırım Teşvik Belgesi alındı 2020'nin ilk 5 ayında Türkiye'de en çok Renault marka otomobil satıldı Kuyumcular uyardı: İnternetten aldığınız altın sahte çıkabilir Son Dakika: Akaryakıt fiyatlarına 17 ila 25 kuruş indirim geliyor Sert düşüş yaşayan altının gram fiyatı 366 liradan işlem görüyor İBB, "3 katı fiyatına cerrahi maske alındı" iddialarına yanıt verdi: Alınan maskelerin koruma özelliği daha yüksek Otellerdeki mini kulüpler ve kreşler hizmet verecek Son Dakika: Toplu taşıma araçları üçte bir oranında ayakta yolcu alabilecek Borsanın en değerli şirketi 44 milyar 733 milyon lirayla Koç Holding oldu İBB, 1 liralık maskeleri CHP'li isimden 3 kat daha pahalıya aldı Güne düşüşle başlayan gram altın 371,9 liradan işlem görüyor Son Dakika: Habur ve Gürbulak sınır kapıları tekrar açılıyor