25.Troya Kültür-Sanat Ödülleri Açıklandı - Son Dakika

25.Troya Kültür-Sanat Ödülleri Açıklandı

26.01.2018 09:32
25.Troya Kültür-Sanat Ödülleri Açıklandı

1992'de Bakırköy'de kurulan, ulusal kültürümüzü korumayı, yaşatmayı ve bu yolla çağdaş kültüre ulaşmayı ilke edinen Troya Folklor Araştırmaları Derneği, kurulduğu tarihten itibaren her yıl ödül vermeyi gelenek haline getirmiştir.

Troya Folklor Araştırmaları Derneği Başkanı Erdoğan Ünlü ve Ödül Komitesi Başkanı İlhan Gülek, 25. Ödül töreni hakkında yaptıkları açıklamada şunları ifade ettiler:"Ödüller, derneğin kuruluş ve mücadele felsefesi doğrultusunda emek vermiş, yıllarını kültürümüzü araştırmaya, zenginleştirmeye, gelecek kuşaklara bir kültür mirası olarak bozulmadan aktarmaya adamış; uğraşlarını ve başarılarını çeşitli alanlarda sergileyerek çağdaş, demokratik,laik,aydınlanmacı kültürümüzün oluşumuna katkıda bulunmuş mücadeleci bilim insanı, sanatçı ve kurumlara verilmektedir. 25. Troya Kültür-Sanat Ödülleri sahipleri de bu niteliklere sahip kişi ve kurumlardan seçilmiştir.Troya Folklor Araştırmaları Derneği, ödül törenlerini bugüne dek tam 24 kez ve hiç aksatmadan düzenlemiştir. Bakırköy Belediyesi'nin katkılarıyla gerçekleşecek 25.Troya Kültür-Sanat Ödülleri Töreni, 17 Şubat Cumartesi günü, saat 19.00'da, Bakırköy Belediyesi Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi'nde (Osmaniye Mah.-İncirli Yolu Sok.- Bakırköy) yapılacaktır.Tören öncesinde A.İlhan Gülek'in hazırladığı "Madenin Türküsü" adlı özel gösteri sergilenecektir.Ödül törenini sinema ve tiyatro sanatçıları Gülsen Tuncer ve Ender Yiğit sunacaktır."

Yağma suçundan aranan firari Trabzon'da takside yakalandı Yağma suçundan aranan firari Trabzon'da takside yakalandı İstanbul'da gasp yapan Gürcü şahıs Trabzon polisinden kaçamadı İstanbul'da gasp yapan Gürcü şahıs Trabzon polisinden kaçamadı
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel 25.Troya Kültür-Sanat Ödülleri Açıklandı - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement