25 Yılda 3 Farklı Partiden 5 Kez Aday Olan MHP'li İsim, Belediye Başkanı Seçildi - Son Dakika

25 Yılda 3 Farklı Partiden 5 Kez Aday Olan MHP'li İsim, Belediye Başkanı Seçildi

09.04.2019 11:47

Sivas'ın Hafik ilçesinde üç farklı partiden beş kez belediye başkanlığı seçimine giren MHP'li Selahattin Çuhadaroğlu, 25 yıl sonra başarı sağladı.

Sivas'ın Hafik ilçesinde yüzde 54 oy oranı ile MHP'den Belediye Başkanı seçilen Selahattin Çuhadaroğlu, siyasetteki kararlılığı ve azmi ile dikkat çekti. Hafik Belediye Başkanı olmak için son 25 yılda üç farklı partiden beş kez aday olan Çuhadaroğlu, 31 Mart seçimlerinde amacına ulaştı.

1999 yılında MHP, 2004 yılında DYP, 2009 ve 2014 yıllarında ise Saadet Partisinden Hafik Belediye Başkan adayı olan Çuhadaroğlu 2014 seçimlerinde belediye başkanlığını tek bir oyla kaybetti. Kazanma azmini hiç kaybetmeyen ve kararlılığından ödün vermeyen tecrübeli siyasetçi 32 Mart seçimlerinde siyasete başladığı partisi MHP'den aday olup ezici bir üstünlük ise amacına ulaştı.

MHP'Lİ BAŞKAN'IN SİYASİ KARİYERİ

Her mağlubiyetin ardından yılmadan, kararlılıkla siyaset yapmaya devam ettiğini belirten Çuhadaroğlu, "Ordudan emekli olduktan sonra 1995 yılında memleketime geldim. 95'den 99'a kadar MHP teşkilatının içerisinde ülkücü gençler yetiştirdim. 99'da MHP'nin adayıydım fakat bazı olayları oldu. Ben Doğru Yol partisine geçtim. Doğru yol Partisi'nde mücadeleme devam ettim. İlçe başkanı oldum. 99'da belediye başkan adayı oldum. 33 oy aldım. 2004'de yine Doğru yol Partisi'nden aday oldum. O zaman da 135 falan öyle bir oy aldım. Yılmadım çalıştım halkıma küsmedim çünkü benim yüreğimde memleketime kafamda memleketime uygulayacak projelerin vardı ama o zaman da başaramadık. Genel başkanımız Mehmet ağabeyin Doğru yol partisine dağılmasından sonra Saadet Partisi'nden bana teklif geldi. 2004'ten sonra Saadet Partisi'nde ilçe başkanlığı görevini yürüttüm 2009'a kadar. 2009'da tekrar Saadet Partisi'nden aday oldum. Saadet Partisi'nden aday oldum yine kaybettik ama siyasetimizden yılmadık, devam ettik. 2014'te Saadet Partisi'nden yine aday oldum. Bu kez de bir oyla kaybettik." şeklinde konuştu.

Selahattin Çuhadaroğlu

25 YIL SONRA ZAFERE ULAŞTI

25 yıl boyunda dik durmanın neticesinde zafere ulaştıklarını belirten Çuhadaroğlu, "Saadet partisinden istifa ettim. Ülkücü olduğum için MHP teşkilatına tekrar bizde talep ettik. Görev verdiler ilçe başkanlığını yürüttük. 2019'a kadar ilçe başkanıydım 2019'da ilçe başkanlığından istifa ettim. Belediye başkan adaylarımız onaylandı. Elhamdülillah büyük bir zaferle çıktık. Sabrın sonu dik durmanın sonu memleket sevdasının sevinçli haberi bu elhamdülillah kazandık."dedi.

25 Yılda 3 Farklı Partiden 5 Kez Aday Olan MHP'li İsim, Belediye Başkanı Seçildi
25 Yılda 3 Farklı Partiden 5 Kez Aday Olan MHP'li İsim, Belediye Başkanı Seçildi
25 Yılda 3 Farklı Partiden 5 Kez Aday Olan MHP'li İsim, Belediye Başkanı Seçildi
25 Yılda 3 Farklı Partiden 5 Kez Aday Olan MHP'li İsim, Belediye Başkanı Seçildi
25 Yılda 3 Farklı Partiden 5 Kez Aday Olan MHP'li İsim, Belediye Başkanı Seçildi

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel 25 Yılda 3 Farklı Partiden 5 Kez Aday Olan MHP'li İsim, Belediye Başkanı Seçildi - Son Dakika


YORUMLAR (7)
  • Doğrusu: Bu günki hükümet istanbul için Seçimlerde organize bir çok şuç işlenmiş diyor.ve biz yasal yolarla hakımızı arıyacağız diyor.Peki şunu sormak gerekir.Seçim sandıklar vs En Avrupadan daha güvenir diyen sizsiniz.17 yıldır siz çaldınız her şeyi oylarıda Halka eşya erzak çeyrek altın dağıtanlar sizdiniz bunlar suç degilmi.! Ayrıca hak hukuktan bahs ediyorsunuz diğer illerde Sizin arka bahceniz YSK neden muhalefetin itrazları kabul olmadı.bazı ilce ve belde 3 oyla kazandınız 2500 oy geçersiz neden ordan konuşmuyorsunuz.Neden her pahasına istanbul için bu kadar üstünde duryorsunuz.Demeki Istanbul Rant şehri ordan köşelik oldunuz.Ve bür sürü yerlere para aktardınız .Bu yüzde korkunuz gerçekler ortaya çıkar diye paçalarınız tutuşmuş. Cevap Yaz 4 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Kısıtlamaya uymayan kardeşler terör estirdi: 3 polis yaralı Ellen Page transeksüel olduğunu açıkladı, Elliot ismini aldı Emre Bol'dan Diagne'yle ilgili çirkin yorum: Ülkesinde timsah yiyordu, Türkiye'de topçu oldu Yeni pozlarını paylaşan Hadise'ye beğeni üstüne beğeni yağdı Koronadan daha tehlikeli! Biyoteröristler, virüsler üzerinde çalışan biyologların bilgisayarlarına saldırı gerçekleştirebilir "Millet İttifakı'nın çatı adayı kim olsun?" anketinde ilk iki sırada İmamoğlu ve Yavaş var Yasak aşkın ortaya çıkmaması için ölen sevgilisini giydirip kapı önüne bıraktı Müge Anlı dehşete düştü! Anne, 6 aylık bebeğini tandırda diğerini de boğarak öldürdü