Son Dakika Haberleri: 25. Zühtü Müridoğlu Ahşap Heykel Sempozyumu

25. Zühtü Müridoğlu Ahşap Heykel Sempozyumu

10 ay önce

Gölcük Vizyon 2023 projesi kapsamında Gölcük Belediyesi, Gölcük Kent Konseyi ve Kocaeli Üniversitesi işbirliğiyle bu yıl 25.'si düzenlenen "Uluslararası Zühtü Müridoğlu Ahşap Heykel Sempozyumu" sona erdi.

25. Zühtü Müridoğlu Ahşap Heykel Sempozyumu, System.String[]
Gölcük Vizyon 2023 projesi kapsamında Gölcük Belediyesi, Gölcük Kent Konseyi ve Kocaeli Üniversitesi işbirliğiyle bu yıl 25.'si düzenlenen "Uluslararası Zühtü Müridoğlu Ahşap Heykel Sempozyumu" sona erdi.

Değirmendere Çınarlık Meydanı'nda yapılan kapanış töreninde konuşan Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, üniversite ve yerel yönetimler işbirliğine en güzel örneğin çeyrek asırdır Değirmendere'de verildiğini belirterek, "Aslında üniversiteler ve yerel yönetimler ortak çalışma durumundalar. Bu çalışmayla bölgede bazı eksikleri gidermek durumunda olmalılar. Biz istiyoruz ki çocuklarımız güzel sanatlar konusunda iz sahibi olsun." diye konuştu.

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ise, ortaya çıkan eserlerin, tarihi yalı evlerinde sergileneceğini kaydetti.

Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilgün Fığlalı da, böylesi bir işbirliği ve birlikteliğin içinde olmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nigar Posteki, sempozyuma Güzel Sanatlar Fakültesi heykel bölümü olarak katkı vermekten büyük gurur duyduklarını dile getirerek, "Hem üniversitemiz, hem rektörümüz, hem de belediye başkanımıza sanat ve sanatçıya verdiği değer için teşekkür ediyoruz." dedi.

Gölcük Kent Konseyi Başkanı Dr. Metin Şentürk ise, kültüre sahip çıkmak ve yaşatmanın önemli olduğuna işaret ederek, "Sanat, kültürümüzün en önemli unsurundan biridir." dedi.

Konuşmaların ardından sempozyuma katılan sanatçılara plaket verildi.
Haber Yayın Tarihi : 12.07.2018 02:33 Kaynak: AAKılıçdaroğlu'na Yumruk Atan Saldırganın İlk Sözleri: Saldırmadım 97 İşçinin İşten Çıkarıldığı Belediyede, Engelli Kadrosundaki İşçi İntihara Kalkıştı Saynur Öztürk, Eşi Hasan Ali Kaldırım'ı Aldattı mı? Yeni Görüntüler Ortaya Çıktı