26 Yıldır Kardeşini Arıyor - Son Dakika

26 Yıldır Kardeşini Arıyor

26 yıldır kardeşini arıyorSAMSUN - Samsun'da yaşayan Osman Demir, 1992 yılında 6 aylıkken başka bir aileye evlatlık verilen üvey kardeşinden 26 yıldır haber alamıyor.

26 yıldır kardeşini arıyor

SAMSUN - Samsun'da yaşayan Osman Demir, 1992 yılında 6 aylıkken başka bir aileye evlatlık verilen üvey kardeşinden 26 yıldır haber alamıyor. Demir, üvey kardeşiyle buluşacağı günü iple çekiyor.

Samsun'da yaşayan 50 yaşındaki Osman Demir, aynı babadan ve farklı anneden olan 3 kardeşten en büyüğü. Demir'in en küçük üvey kardeşi 1992 yılında henüz 6 aylıkken imkansızlıklardan dolayı Samsun'da yaşayan Aktaş ailesine evlatlık olarak verildi. Demir, evlatlık verilen ailenin soyadı olan Aktaş soy adını alan Kübra Aktaş'ı görmek için ailenin evine gittiği zaman ailenin Almanya'ya taşındığını öğrendi. Üvey kardeşinden 1992 yılından bu yana haber alamayan Osman Demir, üvey kardeşini göreceği günü iple çekiyor.

Demir, eşinin evlatlık verilen üvey kardeşine 'biz bakalım' demesinin ardından evlatlık verilen ailenin evine gittiklerini ancak ailenin Almanya'ya taşındığını öğrendiklerini söyledi. 1992 yılından beri üvey kardeşini göremediğini ifade eden Demir, "Kardeşimi görmeyi çok istiyorum. En son 6 aylıkken gördüm. Şimdi ise 26 yaşında. En son aldığım habere göre okuyormuş. Evlatlık verilen aileye de teşekkür ediyorum, aile görevini yerine getirdiği için. Kardeşim nasıl istiyorsa öyle yaşasın. Ama biz 3 kardeş bir araya gelmek istiyoruz. Bu konu hakkında devletimizden yardım bekliyorum" dedi.

"Kardeşimi mutlaka bulacağız"

Evlatlık verilen kardeşini diğer üvey kardeşiyle birlikte aradığını belirten Demir, "Kardeşimi bulmak için eşim de çaba harcıyor. Şimdilik sadece sosyal medyadan arıyoruz kardeşimi. Ama bir gün mutlaka bulacağız" diye konuştu.

26 Yıldır Kardeşini Arıyor

YORUMLAR

Son Dakika

UEFA'dan şok karar! Futbolcularında koronavirüs çıkan takım hükmen mağlup sayıldı MetroPOLL anketinde Erdoğan'a görev onayı verenlerin oranı yüzde 50'yi aştı Miçotakis'le görüşen Macron'dan Türkiye karşıtı adım: Doğu Akdeniz'deki askeri güç artırılacak Bakan Albayrak, sosyal medyadaki "çokomelli" paylaşımlarına gönderme yaptı Galatasaray'a transfer olan Arda Turan'dan Başakşehir itirafı: Kariyerim için doğru karar değildi, hataydı Bakan Albayrak'tan Ahmet Hakan'ın kurdaki dalgalanmayla ilgili sorusuna yanıt: Dolarla mı maaş alıyorsunuz? Yerli otomobilin fiyatı belli oldu mu? TOGG'dan resmi açıklama geldi Bakan Albayrak'tan dövizdeki artışla ilgili ilk değerlendirme: Eskiden kur çok daha fazla etkiliyordu Sağlık Bakanı Koca'dan artan vakalarla ilgili kritik uyarı: Ağır tedbirlere dönebiliriz Son Dakika: Okullarda yüz yüze eğitim 21 Eylül'e kadar ertelendi Instagram modeli Yasmine Cecilia, kendi evinde verdiği partide darp edildi! Kanlar içinde kaldı Şeyda Coşkun tatilde spora ara vermedi! İskelede sık sık egzersiz yaptı Son Dakika: Galatasaray, Sivasspor'dan ayrılan Emre Kılınç'la 4 yıllık sözleşme imzaladı 3 aydır kayıp olan iş insanının, foseptikte elleri ve ayakları bağlı cesedi bulundu Ali Koç'tan Galatasaray'a Mert Hakan göndermesi: Vedat Muriqi'den sonra sıkıntı yarattı