Otomobil Devi Volkswagen'i 28 Bin Kişi Mahkemeye Veriyor - Son Dakika

Otomobil Devi Volkswagen'i 28 Bin Kişi Mahkemeye Veriyor

01.12.2018 09:27

Volkswagen, 2015 yılından sonra ürettiği 2,5 milyon mazotlu araçlarda emisyon değerlerini manipüle ettiği gerekçesiyle 28 bin araç sahibi tarafından mahkemeye verildi.

Alman otomobil üreticisi Volkswagen (VW), 2015 yılından sonra ürettiği 2,5 milyon mazotlu araçlarda emisyon değerlerini manipüle ettiği gerekçesiyle 28 bin Volkswagen araç sahibi tarafından mahkemeye veriliyor.

ÖRNEK BİR DAVA AÇILACAK

Volkswagen'i (VW) mahkemeye verecek olan otomobil sürücülerinin sayısı beş günde 28 bini buldu. Federal Tüketiciler Federasyonu Yönetim Kurulu Klaus Müller, Volkswagen'e karşı açılacak davada müşterileri kandırmak ve maddi zarara uğratmak gerekçesiyle örnek bir dava açılacağını açıkladı. Müller, Volkswagen Federal Tüketiciler Federasyonunun şu zamana kadar olan talepleri geri çevirdiği için VW otomobil alıp maddi zarara uğrayan araç sahipleri adına mahkemeye başvurarak haklarının geri alınması için mücadele edeceklerini de duyurdu.

MAĞDURLARDAN ÜCRET ALINMAYACAK

Öte yandan VW'yi mahkemeye vereceklerin sayısının 28 binle sınırlı olmayacağı tahmin ediliyor. Dava sırasında mağdur VW araç sahiplerinden ücret alınmayacağı ve davanın neticelenmesi halinde emsal teşkil edebileceği kaydedildi.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Güncel Otomobil Devi Volkswagen'i 28 Bin Kişi Mahkemeye Veriyor - Son Dakika


Advertisement