28 İlin Emniyet Müdürünün Yeri Değişti - Son Dakika

28 İlin Emniyet Müdürünün Yeri Değişti

06.09.2012 22:37

İçişleri Bakanlığı Müdürler Kararnamesi belli oldu. 28 ilin emniyet müdürünün görev yeri değişti.

İçişleri Bakanlığı'nın il emniyet müdürlüklerine ilişkin atama kararı Köşk'ten geçti.

28 ilin emniyet müdürü değişirken Antalya Emniyet Müdürü Ali Yılmaz ile Gaziantep Emniyet Müdürü Süleyman Oğuz merkeze alındı. Oğuz'un yerine Balıkesir Emniyet Müdürü Ömer Aydın atandı.

Kararnameye göre ataması yapılan ve görev yeri değişen müdürler şunlar:

İstanbul eski Organize Şube Müdürü Mutlu İkizoğlu, Siirt Emniyet Müdürü oldu.

Ankara Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı oldu.

Muğla Emniyet Müdürü Kadir Ay, Ankara Emniyet Müdürü oldu.

Bingöl Emniyet Müdürü Ahmet Akbal, Muğla Emniyet Müdürü oldu.

Ağrı Emniyet Müdürü Halil Karataş, Balıkesir Emniyet Müdürü oldu.

Samsun Emniyet Müdürü Hulusi Çelik, Kocaeli Emniyet Müdürü oldu.

Siirt Emniyet Müdürü Recep Güven, Diyarbakır Emniyet Müdürü oldu.

İstanbul eski Terör Müdürü Oktay Bulduk, Ardahan Emniyet Müdür oldu.

Balıkesir Emniyet Müdürü Ömer Aydın, Gaziantep Emniyet Müdürü oldu.

Eski Terörle Mücadele Şube Müdürü Ümit Yurdakul, Van Emniyet Müdürü oldu.

Antalya Emniyet Müdürü Ali Yılmaz, merkeze alındı.

Başbakanlık Koruma Daire Başkanı Mehmet Yüksel, Nevşehir Emniyet Müdürü oldu.

Başbakan Koruma müdürü Zeki Bulut, Denizli Emniyet Müdürü oldu.

Başbakanlık Koruma Daire Başkanlığ'ına Ramazan Bal atandı.

Gaziantep Emniyet Müdürü Süleyman Oğuz, merkeze alındı.

Isparta Emniyet Müdürü Ahmet Gürkan, Adana Emniyet Müdürü oldu.

GAZİANTEP EMNİYET MÜDÜRÜ MERKEZE ALINDI

Terör örgütü PKK'nın bombalı saldırısının ardından 10 kişinin hayatını kaybettiği olayın ardından tartışılan Gaziantep Emniyet Müdürü Süleyman Oğuz'un merkeze alınması dikkat çekti.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Oğuz için "Görevden alınmalı" demişti. Oğuz ile birlikte Antalya Emniyet Müdürü Ali Yılmaz da merkeze alındı.

Ankara Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya Emniyet Genel Müdür Yardımcılığı'na atandı. Çatalkaya'nın yerine daha önce İçişleri Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı'nda görev yapmış olan ve 13 Ocak 2010 tarihinden bu yana Muğla Emniyet Müdürlüğü görevi yapan Kadir Ay atandı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün onayından geçmesinin ardından Resmi Gazete'de yayımlanan kararnameye göre Başbakanlık Koruma Dairesi Başkanı Mehmet Yüksel, Nevşehir Emniyet Müdürlüğü'ne atandı.

Başbakanlık Koruma Müdürü Zeki Bulut, Denizli Emniyet Müdürlüğü'ne atanırken, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü görevi Siirt Emniyet Müdürü Recep Güven'e verildi.

Başbakanlık Koruma Müdürlüğü'ne ise Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Ramazan Bal getirildi. Siirt Emniyet Müdürü ise İstanbul Emniyeti'nin eski Organize Suçlarla Mücadele Müdürü Mutlu İkizoğlu oldu.

KCK, Faili Meçhul Cinayetler Soruşturması ve 28 Şubat Soruşturması gibi kritik dosyalarda görev yapan Ankara Emniyeti'nin eski Terörle Mücadele Şube Müdürü Ümit Yurdakul, Van emniyet müdürü oldu.

Isparta Emniyet Müdürü Ahmet Gürkan, Adana Emniyet Müdürlüğü'ne; Samsun Emniyet Müdürü Hulusi Çelik ise Kocaeli Emniyet Müdürlüğü'ne atandı.

Bingöl Emniyet Müdürü Ahmet Akbal, Muğla Emniyet Müdürlüğü'ne atanırken Ağrı Emniyet Müdürü Halil Karataş Balıkesir Emniyet Müdürü oldu.

28 İlin Emniyet Müdürünün Yeri Değişti
28 İlin Emniyet Müdürünün Yeri Değişti

- Kaynak: Diğer

Son Dakika Güncel 28 İlin Emniyet Müdürünün Yeri Değişti - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İzmir depreminden sonra yaptığı paylaşım infial yarattı! "Felaketi kendileri istedi" diyen şahıs yakalandı Söke'de deprem sırasında taş ocağından kopan kaya parçaları korkuttu Son Dakika: İzmir'de kurtarma çalışmalarının simge ismi Buse, 9.5 saat sonra enkazdan kurtarıldı İzmir'deki depremde enkaz altında kalan 28 yaşındaki futbolcu kurtarıldı Yakınları, Kulalı anne-kızın enkaz altında olduğunu sosyal medya hesaplarından paylaştı Deprem sonrası aşağılayıcı paylaşımlarda bulunan 16 kullanıcı tespit edildi, 3 kişi gözaltında Son Dakika: İzmir'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde ölü sayısı 24'e, yaralı sayısı 804'e yükseldi İzmir'deki şiddetli depremin ardından enkaz altında kalan bir kişi, mesajla yardım istedi