28 Yıla 12 Vali - Son Dakika

28 Yıla 12 Vali

22.12.2017 11:41

28 yıla 12 vali Ordu Valiliği makam şoförü Selim Temel, işe girdiği günden bu yana 28 yıldır vali makam şoförlüğü yapıyorORDU - Ordu Valiliğinde 28 yıldır makam şoförlüğü yapan Selim Temel bugüne kadar 11 valiyi uğurlarken, halen 12. valinin makam şoförlüğünü yapıyor.

28 yıla 12 vali

Ordu Valiliği makam şoförü Selim Temel, işe girdiği günden bu yana 28 yıldır vali makam şoförlüğü yapıyor

ORDU - Ordu Valiliğinde 28 yıldır makam şoförlüğü yapan Selim Temel bugüne kadar 11 valiyi uğurlarken, halen 12. valinin makam şoförlüğünü yapıyor.

30 Ekim 1990 tarihinde valiliğe şoför alımı yapıldığını öğrenen bir öğretmen arkadaşının tavsiyesiyle iş başvurusunda bulunan ve gereken tüm şartlara uyduğu için makam şoförü olarak görevlendirilen Selim Temel, o günden bu yana makam aracı direksiyonunu bırakmadı. Ordu Valiliğinin en eski personellerinden biri olan Selim Temel'in en uzu süre makam şoförlüğünü yaptığı isim Kemal Yazıcıoğlu oldu. Selim Temel, 9 Kasım 1997 ile 27 Şubat 2006 tarihleri arasında görev yapan Kemal Yazıcıoğlu'nun 8.5 yıl makam şoförlüğünü yaptı.

"Makam şoförü kör ve sağır olmalı"

Selim Temel, makam şoförlüğü yapmanın büyük bir sorumluluk istediğini belirterek meslektaşlarına tavsiyelerde bulundu. Temel, "Makam şoförleri sağır, kör ve ketum olmak zorundadır. Her doğru her yerde söylenmez misali siz o makama uyacaksınız. Çünkü çalıştığınız kişi o ilin birinci mülki amiri, 81 vilayetin birinci bürokratı. 81 ilde birinci kişi. O yüzden çok dikkat etmeniz gerekir. Yanlış yaparsanız bu makamı hak etmemiş olursunuz. Valilerimizin işleri çok yoğun oluyor. Araca da binseler işleri devam eder. Dışarıda da olsa yoğun olurlar. Allah onlara yardım etsin" dedi.

28 Yıla 12 Vali
28 Yıla 12 Vali
28 Yıla 12 Vali
28 Yıla 12 Vali

Kaynak: İHA

Son Dakika Genel 28 Yıla 12 Vali - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Ertuğrul Sağlam: Kirli futbol düzeninde tertemiz kalabilmek de şampiyonluktur Ertuğrul Sağlam: Kirli futbol düzeninde tertemiz kalabilmek de şampiyonluktur TRT'nin sevilen dizisi Bir Zamanlar Kıbrıs, Yavru Vatan'da krize neden oldu TRT'nin sevilen dizisi Bir Zamanlar Kıbrıs, Yavru Vatan'da krize neden oldu TFF 1. Lig'de şampiyon Adana Demirspor ile ikinci Giresunspor Süper Lig'e yükseldi TFF 1. Lig'de şampiyon Adana Demirspor ile ikinci Giresunspor Süper Lig'e yükseldi Ürdün'den İsral'e Mescid-i Aksa notası! Maslahatgüzar, Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı Ürdün'den İsral'e Mescid-i Aksa notası! Maslahatgüzar, Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı Pınar Altuğ, yeni imajıyla ilgili gelen 'estetik' yorumlarına samimi itirafta bulundu Pınar Altuğ, yeni imajıyla ilgili gelen 'estetik' yorumlarına samimi itirafta bulundu Sedat Peker'in 'Kemiklerini kırdırdım' dediği eski vekil İşbaşaran'dan yanıt geldi: Seni fazla öttürmezler Sedat Peker'in 'Kemiklerini kırdırdım' dediği eski vekil İşbaşaran'dan yanıt geldi: Seni fazla öttürmezler Sedat Peker iddiasını yükseltip kolunu ortaya koydu: Ağar, Mansimov'u öldürtmek için polis katilini Türkiye'ye getirdi Sedat Peker iddiasını yükseltip kolunu ortaya koydu: Ağar, Mansimov'u öldürtmek için polis katilini Türkiye'ye getirdi Gözü dönen komşu, kızlarına mesaj attığı için mahkemelik olduğu çifti öldürdü Gözü dönen komşu, kızlarına mesaj attığı için mahkemelik olduğu çifti öldürdü
Advertisement