28 Yılda 12 Valiye Şoförlük Yaptı - Son Dakika

28 Yılda 12 Valiye Şoförlük Yaptı

22.12.2017 10:17
28 Yılda 12 Valiye Şoförlük Yaptı, System.String[]

Ordu Valiliğinde 28 yıldır makam şoförlüğü yapan Selim Temel bugüne kadar 11 valiyi uğurlarken, halen 12. valinin makam şoförlüğünü yapıyor.

Ordu Valiliğinde 28 yıldır makam şoförlüğü yapan Selim Temel bugüne kadar 11 valiyi uğurlarken, halen 12. valinin makam şoförlüğünü yapıyor.

30 Ekim 1990 tarihinde Valiliğe şoför alımı yapıldığını öğrenen bir öğretmen arkadaşının tavsiyesiyle iş başvurusunda bulunan ve gereken tüm şartlara uyduğu için makam şoförü olarak görevlendirilen Selim Temel, o günden bu yana makam aracı direksiyonunu bırakmadı. Ordu Valiliğinin en eski personellerinden biri olan Selim Temel'in en uzun süre makam şoförlüğünü yaptığı isim Kemal Yazıcıoğlu oldu. Selim Temel, 9 Kasım 1997 ile 27 Şubat 2006 tarihleri arasında görev yapan Kemal Yazıcıoğlu'nun 8,5 yıl makam şoförlüğünü yaptı.

"Makam şoförü kör ve sağır olmalı"

Selim Temel, makam şoförlüğü yapmanın büyük bir sorumluluk istediğini belirterek meslektaşlarına tavsiyelerde bulundu. Temel, "Makam şoförleri sağır, kör ve ketum olmak zorundadır. Her doğru her yerde söylenmez misali siz o makama uyacaksınız. Çünkü çalıştığınız kişi o ilin birinci mülki amiri, 81 vilayetin birinci bürokratı. 81 ilde birinci kişi. O yüzden çok dikkat etmeniz gerekir. Yanlış yaparsanız bu makamı hak etmemiş olursunuz. Valilerimizin işleri çok yoğun oluyor. Araca da binseler işleri devam eder. Dışarıda da olsa yoğun olurlar. Allah onlara yardım etsin" dedi. - ORDU

28 Yılda 12 Valiye Şoförlük Yaptı
28 Yılda 12 Valiye Şoförlük Yaptı
28 Yılda 12 Valiye Şoförlük Yaptı

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel 28 Yılda 12 Valiye Şoförlük Yaptı - Son Dakika


Son Dakika

Beren Saat, vefat eden eski aşkının doğum gününü kutladı, paylaşımdan çok yazdığı not dikkat çekti Beren Saat, vefat eden eski aşkının doğum gününü kutladı, paylaşımdan çok yazdığı not dikkat çekti Tuzlaspor-Giresunspor maçında forma skandalı! 13 dakika boyunca yanlış formayla oynadı Tuzlaspor-Giresunspor maçında forma skandalı! 13 dakika boyunca yanlış formayla oynadı Son Dakika: BM Güvenlik Konseyi, Mescid-i Aksa çevresindeki İsrail saldırılarını görüşmek için toplanıyor Son Dakika: BM Güvenlik Konseyi, Mescid-i Aksa çevresindeki İsrail saldırılarını görüşmek için toplanıyor Ali Babacan, Sedat Peker'in iddiaları hakkında konuştu: Videoları izlemeye dayanamıyorum Ali Babacan, Sedat Peker'in iddiaları hakkında konuştu: Videoları izlemeye dayanamıyorum Fenomen Duygu Özaslan, paylaştığı bikinili poza eleştiri yağınca mesajları ifşa etti Fenomen Duygu Özaslan, paylaştığı bikinili poza eleştiri yağınca mesajları ifşa etti İşte Sedat Peker'i çılgına çeviren Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisindeki o sahne İşte Sedat Peker'i çılgına çeviren Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisindeki o sahne Şeyma Subaşı, Mısırlı sevgilisiyle öpüştüğü anları sosyal medyadan paylaştı Şeyma Subaşı, Mısırlı sevgilisiyle öpüştüğü anları sosyal medyadan paylaştı Bakan Soylu'dan Sedat Peker'in iddialarına 'İçişleri Bakanı seyirci' yorumu yapan Kılıçdaroğlu'na sert tepki Bakan Soylu'dan Sedat Peker'in iddialarına 'İçişleri Bakanı seyirci' yorumu yapan Kılıçdaroğlu'na sert tepki
Advertisement