29 Ekim Cumhuriyet Bayramı - Son Dakika

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

29.10.2017 22:03
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, System.String[]

Balıkesir'in Edremit ilçesinde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Cumhuriyet Yürüyüşü ve Yeni Türkü konseri düzenlendi.

Balıkesir'in Edremit ilçesinde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Cumhuriyet Yürüyüşü ve Yeni Türkü konseri düzenlendi.

Gümrük Meydanı'nda toplanan yaklaşık 4 bin kişi, ellerinde Türk bayrakları ve meşalelerle 150 metre uzunluğunda 5 metre genişliğindeki Türk bayrağını taşıyarak, Şehit Hamdi Bey Meydanı'na kadar yürüdü.

Yürüyüş sonunda saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, yaptığı konuşmada, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitleri saygı ve minnetle andığını söyledi.

Cumhuriyetin, eşitlik, adalet ve özgürlük demek olduğunu belirten Saka, "Bizi bir arada tutan, birbirimize kaynaştıran, hepimizi bir araya getirip bir millet oluşturan laik demokratik cumhuriyete bir kez daha şükrediyorum. Ay yıldızlı bayrağımız ilelebet dalgalanacaktır. Bunun önüne geçmeye kimsenin gücü yetmeyecektir." dedi.

Cumhuriyet Yürüyüşü'nün ardından Yeni Türkü grubu konser verdi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı - Son Dakika


Son Dakika

64 yaşındaki Ayşenil Şamlıoğlu, bacak dekolteli pozuyla genç kızlara taş çıkarttı Ünlü otobüs firmasında rezalet! Muavin, yan koltuğundaki genç kıza bakarak mastürbasyon yaptı Kontrolden çıkan otomobilin altında kalmaktan kıl payı kurtulan adam: Azrail ile karşı karşıya geldim Sadakatsiz'e damga vuran sahne! Eşini aldatan adamın sözleri Twitter'da tepki çekti Başını taşla ezip öldürdüğü komşusunun cesedini metrelerce yükseklikten aşağıya attı Atletico Madrid, 728 gün sonra Şampiyonlar Ligi'nde 4 gol yedi Vakalardaki vahim artış sonrası Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, herkesin merak ettiği soruyu yanıtladı: İlave tedbirler gündemde değil Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Azerbaycan'dan asker talebi gelirse Türkiye tereddüt etmez