29 Ekim Cumhuriyet Bayramı - Son Dakika

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

29.10.2014 20:41
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, System.String[]

Mısır'ın Başkenti Kahire'de, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu düzenlendi Yoğun katılımın olduğu resepsiyonda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın özel mesajı okundu.

Mısır'ın başkenti Kahire'de, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde resepsiyon düzenlendi.

Türkiye'nin Kahire Büyükelçiliği tarafından Giza'daki elçilik rezidansında düzenlenen resepsiyon, Türk ve Mısır milli marşlarının okunması ve ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kahire Büyükelçiliğine yolladığı özel mesajın davetlilere Kahire Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Alper Bosuter tarafından okunmasıyla başladı.

Davetlilerin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajını dikkatle dinlediği gözlendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İngilizce okunan mesajında şu ifadeler yer aldı:

"Bu dost u¨lkede bulunan tu¨m vatandas¸larımızın Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyor; Cumhuriyetimizin kurulus¸unun 91'inci yıldo¨nu¨mu¨nu¨n u¨lkemiz, milletimiz, tu¨m dost ve kardes¸ u¨lkeler ic¸in hayırlar getirmesini Allah'tan niyaz ediyorum. Cumhuriyetimizin kurulus¸unun 91. yıl heyecanını bizlerle paylas¸an dost ve kardes¸ u¨lkelerin temsilcilerine, onların nezdinde tu¨m dost ve kardes¸ halklara, temsilcilik c¸alıs¸anlarımıza da bu anlamlı gu¨nu¨mu¨zde barıs¸ ve dayanıs¸ma mesajlarımızı iletiyor, milletimizin en kalbi selamlarını go¨nderiyorum.

Tu¨rkiye Cumhuriyeti, du¨nyada barıs¸ı, dayanıs¸mayı, adalet ve refahı savunan; her u¨lkenin ic¸ is¸lerine ve toprak bu¨tu¨nlu¨gˆu¨ne saygı go¨steren, uluslararası hukuku, evrensel insani degˆerleri, insan hak ve o¨zgu¨rlu¨klerini her s¸eyin u¨zerinde tutan bir dıs¸ politika anlayıs¸ına sahiptir.

91 yıl boyunca hassasiyetle muhafaza ettigˆimiz ve savundugˆumuz bu degˆerler, bugu¨n ve bundan sonra da Tu¨rkiye dıs¸ politikasının sarsılmaz temel ilkeleri olacaktır. Tu¨rkiye, her meselede adaletin, hakkaniyetin ve barıs¸ın yanında yer almayı, mazlum ve magˆdurlar ic¸in cesaretle hakkı savunmayı su¨rdu¨recektir.

Tu¨rkiye, istikrarla bu¨yu¨yen ekonomisi, standartları yu¨kselen demokrasisi, kararlı Avrupa Birligˆi Su¨reci, G-20 u¨yeligˆi, uluslararası platformlardaki etkin tutumuyla, bo¨lgesel ve ku¨resel barıs¸ ic¸in tecru¨besini insanlık adına seferber etmekten de kac¸ınmayacaktır. Bu du¨s¸u¨ncelerle, orada yas¸ayan tu¨m vatandas¸larımızın, tu¨m kardes¸lerimizin, akrabalarımızın Cumhuriyet Bayramlarını tekrar tebrik ediyorum.

Bu anlamlı gu¨nde, heyecanımıza ve cos¸kumuza ortak olan dost ve kardes¸ u¨lkelere, onların halklarına ve temsilcilerine, u¨lkem ve milletim adına s¸u¨kranlarımı sunuyor; selam ve sevgilerimi yolluyorum."

Mesajın dinlenmesinin ardından kutlama etkinlikleri çerçevesinde davetlilere Türk mutfağından çeşitli yemekler ikram edildi. - Kahire

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı - Son Dakika


Son Dakika

Babasının silahla yaraladığı kişiyi, 42 gün sonra bıçakladı 08:37 Babasının silahla yaraladığı kişiyi, 42 gün sonra bıçakladı Camdaki Kız 08:25 Camdaki Kız "Hayri" yeni bölüm fragmanında görüldü Validebağ Korusu'na iş makineleri girdi, gönüllülerle görevliler arasında arbede yaşandı 08:21 Validebağ Korusu'na iş makineleri girdi, gönüllülerle görevliler arasında arbede yaşandı
Bakan Muş'tan sıfır otomobillerde 07:16 Bakan Muş'tan sıfır otomobillerde "stokçuluk" iddialarına cevap: Fırsatçılık yapanlara asla müsaade etmeyeceğiz Müge Anlı'nın sır gibi sakladığı 19 yaşındaki kızı ortaya çıktı 23:53 Müge Anlı'nın sır gibi sakladığı 19 yaşındaki kızı ortaya çıktı ABD'deki Türkevi açılışında ilginç anlar! Ali Erbaş'ın duasına BM sekreteri Guterres de el açtı 22:25 ABD'deki Türkevi açılışında ilginç anlar! Ali Erbaş'ın duasına BM sekreteri Guterres de el açtı
Amirleri her şeyi kaydetti! Soygun ihbarına gitmesi gereken polisler, ekip otosunda cinsel ilişkiye girdi 21:04 Amirleri her şeyi kaydetti! Soygun ihbarına gitmesi gereken polisler, ekip otosunda cinsel ilişkiye girdi TEKNOFEST'te gövde gösterisi! Selçuk Bayraktar 20:50 TEKNOFEST'te gövde gösterisi! Selçuk Bayraktar "Dünyada bir ilk" diyerek paylaştı
Advertisement