29 Ekim Cumhuriyet Bayramı - Son Dakika

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

29.10.2014 23:41
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, System.String[]

Kopenhag'da bayram dolayısıyla resepsiyon düzenlendi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajı, yabancı ve Türk konuklar için ayrı ayrı okundu.

Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu verildi.

Türkiye'nin Kopenhag Büyükelçisi Mehmet Dönmez tarafından Büyükelçilik konutunda yabancı konuklara yönelik verilen resepsiyona, Danimarka Dışişleri Bakanlığından Dış Politika Direktörü Kim Jörgensen ve Dışişleri Protokol Genel Müdürü ile aralarında ABD'nin Kopenhag Büyükelçisi Rufus Gifford'un da bulunduğu çok sayıda büyükelçi, yabancı misyon temsilcileri ile akademisyenler katıldı.

Büyükelçi Mehmet Dönmez, Türk ve Danimarka milli marşları okunduktan sonra yaptığı konuşmada, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 91. yıl dönümü ve cumhuriyetin kurucusu Atatürk'ü andıklarını ancak dün Türkiye'de meydana gelen maden kazasının da üzüntüsünü yaşadıklarını belirterek, resepsiyona katılımdan dolayı konuklara teşekkür etti.

Türkiye'nin NATO ve diğer birçok uluslararası kuruluşun üyesi olduğunu ifade eden Dönmez, Türk toplumunun yabancılar içinde en büyük grubu oluşturduğu Danimarka'nın Türkiye'nin AB üyeliğine verdiği destekten de mutluluk duyduklarını kaydetti.

Büyükelçi Dönmez daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kutlama mesajını okudu.

Davetlilere daha sonra Türk mutfağından yemekler ikram edilirken Türkiye'den getirilmiş tatlılar büyük ilgi gördü.

Yabancı konuklara yönelik resepsiyondan sonra Danimarka'da yaşayan Türk kuruluşların temsilcileri, iş adamları, akademisyenler ve büyükelçilik çalışanlarının katıldığı bir resepsiyon verildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mesajı burada Türkçe olarak okundu. - Danimarka

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı - Son Dakika


Son Dakika

Erdoğan, kriz iddiasının ardından Putin ile görüştü: Karabağ'daki Ortak Merkez hemen faaliyete geçsin Azerbaycan ordusu 27 yıldır işgal altında bulunan Kelbecer'e girdi Muharrem İnce, sesi titreyerek açıkladı: 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde keşke CHP'ye güvenmeseydim G.O.R.A'daki efsane repliğiyle hafızalara kazınan oyuncu Muhittin Korkmaz hayatını kaybetti "Bir daha Haber Global'e gelmeyeceğim" diyen Muharrem İnce sözünü unuttu Yüz binlerce kişi izledi! Düğünde geline yanlışlıkla tekme atan damat TikTok'da viral oldu Hakan Altun ile Gonca Vuslateri, yeni aşka yelken açtı ABD'de çölde keşfedilen gizemli metal blok paniğe neden oldu