29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor - Son Dakika

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor

28.10.2020 13:55
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor, System.String[]

Muş Valisi İlker Gündüzöz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Muş Valisi İlker Gündüzöz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Gündüzöz, mesajında, aziz milletin Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde yazdığı, dünyada eşi ve benzeri görülmemiş İstiklal ve İstikbal destanı sonucunda, Cumhuriyetin 97. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın heyecanını ve gururunu hep birlikte yaşadıklarını belirtti.

Gündüzöz, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"İstiklal ve İstikbal mücadelemiz olan Kurtuluş Savaşı'nın hemen ardından ilan edilen Cumhuriyet, işgalin, yokluğun, yıkılmışlığın ardından yok olmak üzereyken yüce milletimizin köklerinden aldığı güç ve inançla yeniden filizlenmesinin, bin yıllık ulu çınarın, milli ruhun tekrar canlanmasının başlangıcı olmuştur. Bugün bizlere düşen en büyük sorumluluk, geçmişimizden aldığımız ilhamla, sarsılmaz bir irade ve çalışma azmiyle yolumuza emin adımlarla devam ederek devletimizi, muasır medeniyetler hedeflerine taşımaktır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'En Büyük Eserim' dediği Cumhuriyet'i korumak ve ilelebet yaşatmak hepimizin yegane görevi olmalıdır. Geleceğin büyükleri ve yöneticileri olacak sizler, Cumhuriyetin anlamını ve önemini iyi kavrayarak ülkemizin şimdiye kadar ki başarılarını arttıracak ve sonsuza kadar var olmasının güvencesi olacaksınız. Bu duygu ve düşüncelerle, başta vatanımızın kurtarıcısı ve Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyor ve kahraman gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum. Başta Muşlu hemşerilerimizin olmak üzere bütün vatandaşlarımızın bayramını kutluyorum."

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

EURO 2020'ye katılma hakkı kazanan Kuzey Makedonya'da Pandev ve Eljif Elmas gözyaşlarını tutamadı Güne düşüşle başlayan dolar 7,66 lira seviyesinde işlem görüyor Atatürk'e yönelik çirkin saldırıya sosyal medyadan tepki yağıyor Yargıtay, sebepsiz yere eşiyle cinsel ilişkiye girmeyen kocayı "tam kusurlu" buldu Handan Selçuk, hayatını kaybeden Timur Selçuk'un vasiyetini açıkladı: Anma töreni yapmamızı istemedi İzmir'i vuran deprem sonrası uzmanlar o bölgeyi işaret etti: Katil fay, tüm Marmara'yı etkileyecek Spiker sigara yasağından bahsederken ekrana getirilen adamın bali çektiği görüldü Ermenistan'daki Paşinyan karşıtı protestolar 3'üncü gününe girdi! Ülkede iç savaş an meselesi