29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na Doğru - Son Dakika

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na Doğru

2 yıl önce

Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş ve Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na Doğru, System.String[]

Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş ve Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.


Belediye Başkanı Memiş, mesajında, cumhuriyetin kuruluşunun 95. yıl dönümünü gururla kutladıklarını belirterek, "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, 'en büyük eserim' dediği cumhuriyet, hiç şüphesiz, geleceğimiz adına en büyük güvencemizdir. Eşitlik ve hürriyet temeline dayanan büyük bir millet olma iradesiyle kurulan Cumhuriyetimiz, hepimizin göz bebeği durumundadır. Zira, cumhuriyetimiz çok ağır bedeller ödenerek kazanılmış bir istiklal mücadelesinin ardından kurulmuştur." ifadelerini kullandı.


Cumhuriyet Bayramı'nı en içten duygularla tebrik ettiğini belirten Memiş, şehitlere rahmet, gazilere uzun ömürler diledi.


Rektör Coşkun


Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun da mesajında, "Halkın iradesinin temel ilke olduğu ülkemizde, bizlere emanet edilen egemenlik şuurunu her koşulda koruyan ve yükselten onurlu bir mücadeleyi topyekün sergiliyoruz." ifadesini kullandı.


Coşkun, şunları kaydetti:


"Cumhuriyetin yapı taşlarını diri tutan mücadeleci karakterimiz, birçok surette karşılaştığımız teşebbüsleri, post modern savaş hamlelerini ve ekonomik cambazlıkları bertaraf etmiştir. Cumhuriyetin hür nesilleri, mücadelemizin ekseninde kırılma yaşanmaksızın inisiyatif almaktan ve iradelerini ortaya koymaktan çekinmeyeceklerdir. Bu bilinçle, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı coşku ile kutluyor, cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyorum."

Haber Yayın Tarihi: 27.10.2018 11:53 Kaynak: AASon Dakika

Ödül töreninde sunuculuk yapan Pınar Altuğ, yırtmaçlı elbisesiyle dikkat çekti
Libyalı komutandan Türkiye'ye küstah tehdit: Gemilerini batıracağım Kanser sebebiyle ölen hastane çalışanı kadının cenazesi 8 yıl sonra toprağa verildi