Son Dakika Haberleri: 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na Doğru

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na Doğru

5 ay önce

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "İstiklale sevdalı milletimiz, istikbal kavgalarının başında gelen Kurtuluş Savaşı'ndan sonra gecikmeksizin ilan ettiği Cumhuriyetle, egemenliğin kayıtsız şartsız kendisine ait olduğunu dünyaya deklare etmiş ve bunu en değişmez kaide olarak kabul etmiştir.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na Doğru, System.String[]
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "İstiklale sevdalı milletimiz, istikbal kavgalarının başında gelen Kurtuluş Savaşı'ndan sonra gecikmeksizin ilan ettiği Cumhuriyetle, egemenliğin kayıtsız şartsız kendisine ait olduğunu dünyaya deklare etmiş ve bunu en değişmez kaide olarak kabul etmiştir." değerlendirmesinde bulundu.

Turan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, Türk milletinin, Çanakkale Savaşı'nda, Kurtuluş Savaşı'nda ve en son 15 Temmuz ile birlikte tüm dünyaya bir kere daha millet egemenliğini ilan ederek demokrasi dersi verdiğini vurguladı.

Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle milletin ortaya koyacağı birlik ve beraberlik tablosunun ülkeyi bölmeye, aramıza nifak tohumları ekmeye çalışan çevrelere karşı verilen güzide mesaj olacağını aktaran Bülent Turan, şunları kaydetti:

"Adeta elleriyle kazıyarak Cumhuriyetimizi bugünlere getiren milletimizin birlik ve beraberliğine halel getirmeye çalışanlar geçmişte olduğu gibi gelecekte de hüsrana uğrayacaklardır. Selçuklu küllerinden yeniden doğan ve 6 asır cihana hükmeden Osmanlı İmparatorluğu'nun mirası üzerine şekillenen Cumhuriyetimizin bir taraftan 95. yılını kutluyor olmanın coşkusunu yaşarken, diğer taraftan da bu asırlar süren devlet olma bilincinin omuzlarımıza yüklemiş olduğu tarihi misyonu yakından hissediyoruz. Tarih demek birikim demektir. Tarih felsefecileri, 'insan ve devletlerin geçmişten ders almamalarının onların geleceğindeki en büyük gölge olduğundan' bahseder. Bu minvalde Cumhuriyetimizin 95 yıllık tarihi, attığımız her adımda kendimizi gözden geçirmemiz gereken derslerle doludur. Cumhuriyetimizin bu birikim ve tecrübesinin her daim yolumuza ışık tutacak olması biz ve sonraki nesillerin en büyük talihidir."

Cumhuriyetin toplumun huzurunun en temel teminatıyken aynı zamanda vatandaşların fırsat eşitliği ilkesi çerçevesinde ülkemin olanaklarından yararlanmasının da en büyük güvencesi olduğuna işaret eden Turan, "Cumhuriyet tarihimize bakıldığı zaman son 16 yılımızda milletimizin hak, özgürlükler ve yönetime katılması hususunda büyük mesafe aldığı görülecektir. AK Parti iktidarı döneminde kat edilen yol tüm Türkiye adına onur vericidir. 24 Haziran seçimleriyle birlikte tam anlamıyla geçtiğimiz yeni yönetim sistemi, Türkiye Cumhuriyeti Devletini 2023 yılında daha da güçlü kılacaktır.
Bakıldığında bugün Türkiye yalnız uyruğundaki vatandaşlarının değil, tüm dünya mazlumlarının da umudu konumuna gelmiştir. Bu sorumluluk bilinciyle Cumhuriyetimizi muasır medeniyetler seviyesine taşımak boynumuzun borcudur. Bu duygularla, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yad ediyor tüm milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyorum." ifadelerini kullandı.Jeofizik Mühendisi Cudi Dağı'nda Gezerken 12 Milyon Yıllık Fosil Buldu Belediye Başkanlarının Katıldığı Programda Erdoğan Sürprizi Acun Ilıcalı ile Hülya Avşar Telefon Yüzünden Birbirine Girdi!