29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na doğru - Son Dakika

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na doğru

27.10.2019 12:18
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na doğru, System.String[]

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Büyükkılıç, mesajında, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin dün olduğu gibi bugün de tehditlerle karşı karşıya olduğunu belirten Büyükkılıç, şunları kaydetti:

"Ülkemiz ve yaşadığımız coğrafyaya yönelik emeller taşıyanlar dün olduğu gibi bugün de bu emellerini gerçekleştirmeye çalışıyorlar. Bu şer güçlere ve ihanet şebekelerine dün nasıl cevap verdiysek bugün de aynı cevabı veriyoruz, vereceğiz. Türkiye Cumhuriyeti emin ellerde. Gerek cephede gerekse masada gücünü gösteren Türkiye Cumhuriyeti, coğrafyamız üzerinde oynanan tüm oyunları bozacak güç ve kuvvettedir. Bizi biz yapan değerlerimiz etrafında bir ve beraber olduğumuz takdirde hiçbir engel bizi yolumuzdan döndüremez. Atalarımızın bize emaneti olan başta Cumhuriyet olmak üzere tüm değerlerimizi çok daha güçlü bir şekilde sonraki nesillere emanet edeceğiz."

Saadet Partisi İl Başkanı Ürkündaş'ın mesajı

Saadet Partisi İl Başkanı Nuri Ürkündaş da mesajında, tüm vatandaşların Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı.

Cumhuriyet'in dinini, inancını, vatanını, namusunu, geleceğini koruma ve kollama adına verilen mücadelenin vücut bulmuş hali olduğunu belirten Ürkündaş, şöyle devam etti:

"Cumhuriyet bu topraklar için dökülen kanlarla yazılan sayfaların adıdır. Vatanımızı işgal etmek isteyen emperyalist güçlere atılan son tokattır. Her türlü yokluktan var olma destanını ortaya çıkarmaktır. En son bittiği düşünüldüğü yerde tekrar ayağa kalkma mücadelesinin ilmek ilmek işlenmiş halidir. Zihinlerdeki makus talihi yenmenin ve inancın kalplerde vücut bulmasıdır. Böylece yeniden var olmanın ilk adımını atmış olduk. Mevcut olan emperyalist düzene karşı koymanın adını yazmış olduk. Gelecek nesillere imkansızı başarmanın yolunu çizmiş olduk."


YORUMLAR

Son Dakika

Kaçak kazı yapan şahıslar, tünele havalandırma sistemi bile kurmuş Meteorolojiden 3 bölge için sağanak ve poyraz uyarısı Taksim'de maske takmadığı için ceza yiyen gençten ilginç tepki: İtiraz ederiz, olmazsa öteki tarafta görüşürüz Fenerbahçeli taraftarların tepkisine Muğdat'tan çok sert yanıt: Bir futbolcu ha maç satmış ha karısını satmış, aynı şey Yıllar sonra işgalden kurtarılan Ağdam'a giden Aliyev ve eşi, harap edilen camiye ayakkabılarını çıkararak girince gönülleri fethetti Yenilgiyi kabul eden Trump, Biden yönetimine geçiş sürecinin önünü açtı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Özlü: 2021 sonuna kadar tedbirlerle devam etmemiz gerekiyor Dünyaca ünlü Azerbaycanlı kick boksçu Zabit Samedov, Kuruluş Osman dizisine transfer oldu