29 Yıl Sonra Gelen İkizlerin Buruk Mutluluğu - Son Dakika

29 Yıl Sonra Gelen İkizlerin Buruk Mutluluğu

12.01.2012 11:01
29 Yıl Sonra Gelen İkizlerin Buruk Mutluluğu, System.String[]

Erdinç Aksoy/Hüseyin Tıraş - Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde, evlendikten 29 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle hamile kalan Zeynep Demirer, kontrole gittikleri Ankara'dan dönerken geçirdikleri ve eşini kaybettiği trafik kazasından yaklaşık 3 ay sonra ikiz bebek dünyaya getirdi.

Erdinç Aksoy/Hüseyin Tıraş - Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde, evlendikten 29 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle hamile kalan Zeynep Demirer, kontrole gittikleri Ankara'dan dönerken geçirdikleri ve eşini kaybettiği trafik kazasından yaklaşık 3 ay sonra ikiz bebek dünyaya getirdi.

Kalafatlı köyü muhtarı Hüseyin Demirer (53) ile eşi Zeynep Demirer (46), 29 yıllık evlilikleri süresince çok istemelerine rağmen çocuk sahibi olamadı. Çok sayıda hastaneye başvurmalarına karşın sonuç alamayan çift, geçen yıl Ankara'da özel bir hastanede tüp bebek yöntemini denedi. Zeynep Demirer'in bir süre sonra hamile olduğunun anlaşılması üzerine çift büyük sevinç yaşadı.

Doğum için gün sayan çiftin mutluluğu, hastaneye kontrole gittikleri Ankara'dan Zonguldak'a dönerken, 22 Eylül 2011'de Bolu'da geçirdikleri trafik kazasında yarım kaldı. Kazada muhtar Demirer hayatını kaybetti, 6 aylık hamile eşi ile arkadaşı Ali köyü muhtarı Hayri Yiğit (54) yaralandı.

Eşinin hayatını kaybetmesiyle zor günler geçiren Zeynep Demirer, hafif yaralandığı kazadan yaklaşık 3 ay sonra Zonguldak Karelmas Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde ikiz erkek çocuğu dünyaya getirerek sevinç ve hüznü bir arada yaşadı.

Demirer, AA muhabirine, kaza günü hastanedeki kontrollerinin çok iyi geçtiğini, sevinerek döndükleri sırada kaza geçirdiklerini söyledi.

-"Eşim çok istediği çocuklarını kucağına alamadı"-

Kazanın nasıl olduğunu hatırlayamadığını, birden otomobillerinin devrildiğini belirten Demirer, şunları anlattı:

"O zaman 6 aylık hamileydim. Evliliğimiz süresince çocuk sahibi olmak için gitmediğimiz doktor kalmadı, çok uğraştık. Ankara'da bu özlemimize kavuştuk, hamile kaldım. Düzenli olarak Ankara'ya kontrollere gidiyorduk. En son gidişimizde kaza yaptık. Eşim çok istediği çocuklarını kucağına almadı. Doğumu merakla bekliyordu. '15 yaşına gelmeden oğullarıma düğün yapacağım' derdi. Hamile olduğumu öğrenince Çaycuma'yı sevinçten ayağa kaldırmıştı. Mutluluktan ne yaptığımızı bilmiyorduk. Eşim çocuğu olmasını çok istemişti, doğumun ardından hüzün ve sevinci bir arada yaşadım. Eşim de hayatta olsaydı her şey daha farklı olurdu."

Duygusal anlar yaşayan Demirer, çocuklarının adına eşinin sağlığında karar verdiğini belirterek, "İkizlerden birine eşimin ve babasının da adı olan Hüseyin Mutlu, diğerine de Muhsin Mutlu koyduk. Artık hayatımı çocuklarıma adadım" dedi.

Ali köyün muhtarı Hayri Yiğit de, Demirer çiftine her kontrolde eşlik ettiğini, kaza sırasında kendisini de yaralandığını ifade ederek, "Muhtar Demirer yakın arkadaşımdı. Hep çocuk özlemi vardı. Tek hayali oğullarını büyütmekti. Çok bekledi ama muradına eremedi" diye konuştu.

- ZONGULDAK

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel 29 Yıl Sonra Gelen İkizlerin Buruk Mutluluğu - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

FETÖ iddiası sonrası İYİ Partili Ümit Özdağ'ın ihracı için ilk adım atıldı Galatasaray, evinde ilk kez Alanyaspor'a yenildi Sağlık Bakanlığı, çelişki sonrası koronavirüs tablosunu değiştirdi! Yeni hasta sayısı 2 bini aştı Meteoroloji, 57 ile sağanak yağış uyarısında bulundu "Türk burgeri değil Yunan burgeri satacağız" diyen Suudi şirket, Türkiye'de sektör lideri çıktı SİHA'lara direnemeyen Ermenistan'dan PKK taktiği! Hedef şaşırtmak için mevzilere cansız manken yerleştirdiler İmamoğlu'nun 2020 diye paylaştığı fotoğraf 2014 yılına ait çıktı Koronavirüs sonrası nüfusu iki kat artan Muğla'da arazi fiyatları dörde katlandı