3 Aralık Dünya Engelliler Günü - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN
3 Aralık Dünya Engelliler Günü

3 Aralık Dünya Engelliler Günü

04.12.2017 15:36

Çankırı'da, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla "Engelsiz Düşler" programı gerçekleştirildi.

Çankırı'da, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla "Engelsiz Düşler" programı gerçekleştirildi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen programda konuşan İl Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım, 3 Aralık tarihinin tüm dünyada engelli insanların sorunlarına dikkat çekmek ve onları daha iyi anlayabilmek amacıyla belirlenen bir gün olduğunu söyledi.

Engelli insanları anlayabilmek açısından 3 Aralık tarihinin büyük bir öneme sahip olduğunu belirten Yıldırım, "Çünkü gündelik hayatta karşılaştıkları sorunlar sadece engellilerin değil hepimizin sorunudur." dedi.

Engellilerin yılda sadece bir gün hatırlanmaması, hayatın her anında onların varlığının bilinmesi gerektiğini vurgulayan Yıldırım, şöyle konuştu:

"Dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 15'i yani bir milyardan fazla kişi çeşitli engellilik durumuna sahiptir. Engellilik oldukça çeşitlilik göstermekte, engelli sayısı her geçen gün artmaktadır. Bakanlığımızca halkımızın sağlık düzeyini yükseltmek ve geliştirmek için bedensel, zihinsel, sosyal ya da ekonomik koşullar nedeniyle özel ihtiyacı olan engellilerin korunması ve kendi ihtiyaçlarına uygun sağlık hizmetlerine kolay erişilebilirliği arttırılmasına yönelik çalışmalarımız yapılmaktadır."

Konuşmanın ardından Eldivan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü öğrencileri tarafından çeşitli gösteriler sunuldu.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 3 Aralık Dünya Engelliler Günü - Son Dakika


Advertisement