3 Aralık Dünya Engelliler Günü - Son Dakika

3 Aralık Dünya Engelliler Günü

04.12.2019 14:56
3 Aralık Dünya Engelliler Günü, System.String[]

CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal, Bodrum ilçesinde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla ilçede yaşayan engelli bireyler, aileleri ve öğretmenlerinin bir araya getirildiği etkinliğe katıldı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal, Bodrum ilçesinde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla ilçede yaşayan engelli bireyler, aileleri ve öğretmenlerinin bir araya getirildiği etkinliğe katıldı.

Sarıbal, Bodrum Belediyesinin ev sahipliğinde bir otelde gerçekleşen etkinlikteki konuşmasında, bütün engellilerin sorunlarını kendi sorunlarıymış gibi görmeleri gerektiğini söyledi.

Empati yapma kabiliyetini geliştirmek gerektiğine dikkati çeken Sarıbal, "Bir an için kendimizi onların yerine koyup, vicdanımızı yeniden harekete geçirip, elbette sevgi kültürümüzü tekrar canlandırıp birlikte yaşayıp birlikte olmayı, insanca yaşamayı herkese hepimize hak gören bir anlayışı sağlamalıyız." dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da engellilerle daha fazla bir araya gelmek gerektiğini belirterek, göreve gelmeden önce de engelli vatandaşlara eğitim veren okulları sıklıkla ziyaret ettiğini dile getirdi.

Konuşmaların ardından etkinliğe katılan engelliler, aileleri ve öğretmenleri çalan canlı müzikte eğlendi.

Bodrum Halk Eğitim Merkezinde eğitim gören öğrenciler Başkan Aras'a teşekkür plaketi ve çiçek takdim etti. Daha sonra üzerinde "Hayatı paylaşmak için engel yok" yazılı pasta kesildi.

Etkinliğe CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat da katıldı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 3 Aralık Dünya Engelliler Günü - Son Dakika


Son Dakika

Fransa Dışişleri: Dağlık Karabağ'ın bağımsızlığını tanımıyoruz Moderna ve Pfizer'in geliştirdiği aşıların yan etkileri belli oldu Türk gemisine yapılan hukuk dışı baskınla ilgili düğmeye basıldı! Savaş gemileri sahaya iniyor Merve Boluğur'dan cesur paylaşım! Derin bacak ve göğüs dekoltesi olay oldu Ermenistan ordusunun savaş durumundaki içler acısı hali görüntülere yansıdı İstanbul'da tedirgin eden görüntü! Cenazeler otobüsle taşındı Model Brittany Rhea Phillips, üzerinden geçen aracın altında can verdi! Ezen kişi çocuğunun babası çıktı Antalya'da sokakta yunus polisi üniforması ve teçhizatı yakan şüpheli aranıyor