3 bin rakımlı Kösedağ'ın zirvesine şehitler için bayrak diktiler - Son Dakika

3 bin rakımlı Kösedağ'ın zirvesine şehitler için bayrak diktiler

03.03.2020 11:39
3 bin rakımlı Kösedağ'ın zirvesine şehitler için bayrak diktiler

SİVAS'ta, amatör dağcılık yapan 4 kişi, 3 bin rakımlı Kösedağ zirvesine çıkarak; şehitler için Türk bayrağı dikip, geceyi kendi yaptıkları iglo içerisinde geçirdi.

SİVAS'ta, amatör dağcılık yapan 4 kişi, 3 bin rakımlı Kösedağ zirvesine çıkarak; şehitler için Türk bayrağı dikip, geceyi kendi yaptıkları iglo içerisinde geçirdi.

Suşehri ilçesinde yaşayan ve amatör dağcılık yapan Salih Güleç, İsmail Bülbül, Ali Canpolat ve Yunus Emre Kutlu, Kösedağ'a zirve yürüyüşü düzenledi. Amatör 4 dağcı, Çataloluk köyünden başlayan ve 2 gün süren tırmanışın ilk gününde yaklaşık 28 kilometre yürüyerek, tırmanışı gerçekleştirdi. Geceyi ise kardan yaptıkları iglo içerisinde geçiren dağcılar, zirvede yemek yapıp bir süre vakit geçirdi. Dağcılar, 3 bin rakımlı zirvede bulunan ve 1243 yılında Anadolu Selçukluları ile Moğollar arasında yapılan Kösedağ Savaşı'nda şehit düşen Köse Süleyman Türbesi'ne, şehitler anısına Türk bayrağı dikti. Dağcı Yunus Emre Kutlu, "Zaman zaman hızı 95 kilometrenin üzerinde olan rüzgar ile karşılaştık. Tırmanış yaparken ayakta durmakta zorlandığımız anlar oldu ama gerçekten güzel ve keyifli bir etkinlik gerçekleştirdik" dedi. Dağcılar, şehitler için dua ettikten sonra kontrollü bir şekilde dağdan iniş gerçekleştirdi.


YORUMLAR
500
Akdeniz Oyunları'nda Türk Bayrağı'nı Busenaz Sürmeneli ile Ferhat Arıcan taşıyacak Akdeniz Oyunları'nda Türk Bayrağı'nı Busenaz Sürmeneli ile Ferhat Arıcan taşıyacak Son dakika haberleri: Sivas'ta kaçakçılık yaptıkları iddiasıyla 2 zanlı gözaltına alındı Son dakika haberleri: Sivas'ta kaçakçılık yaptıkları iddiasıyla 2 zanlı gözaltına alındı Son dakika haberi: Şehit Sercan Baş helallik için baba evine getirildi Son dakika haberi: Şehit Sercan Baş helallik için baba evine getirildi
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel 3 bin rakımlı Kösedağ'ın zirvesine şehitler için bayrak diktiler - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement