3. Çocuk Diyarı Film Festivali başladı - Son Dakika

3. Çocuk Diyarı Film Festivali başladı

10.11.2019 11:42
3. Çocuk Diyarı Film Festivali başladı, System.String[]

"3. Çocuk Diyarı Film Festivali" Gençlik Parkı Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'nda düzenlenen törenle başladı.

"3. Çocuk Diyarı Film Festivali" Gençlik Parkı Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'nda düzenlenen törenle başladı. Çankaya Belediyesi ve Ankara Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliği yaptığı festival ile birbirinden güzel 64 film, 10 Kasım'dan itibaren Ankaralı çocuklara sinema keyfi yaşatacak.

Başkentin kültür ve sanat hayatını zenginleştiren, birbirinden değerli etkinlikleri her ay sanatseverlerle buluşturan Çankaya Belediyesi, Dünya Çocuk Hakları Günü öncesinde başkentteki en büyük etkinliklerden birine daha imza attı. Çankaya Belediyesi ve Ankara Büyükşehir Belediyesinin ortak etkinliği "3. Çocuk Diyarı Film Festivali", Gençlik Parkı Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'nda düzenlenen törenle başladı. Festivalde, birbirinden güzel 64 film Ankaralı çocuklarla Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi ve Büyükşehir Belediyesi Gençlik Parkı Tiyatro salonunda buluşacak.

Dans, tiyatro ve kuklalar

Festivalin galası öncesinde etkinliğe katılan çocuklar Gençlik Parkı'nda düzenlenen oyun ve dans atölyelerinde eğlenceli vakit geçirdi. Uluslararası Go Play grubunun düzenlediği oyun aktivitelerinin ardından başlayan törende, minik Ankaralılar, tiyatro, kukla ve dans gösterileriyle keyifli vakit geçirdi. Törende, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'e verilen teşekkür plaketini Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen adına Çankaya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Şebnem Erol aldı.

Tören, festivalin açılış filmi olan Sussann Hoffmann'nın "Bakışlar" kısa çocuk filminin gösterimiyle sona erdi.

Atölyeler de var

Festival kapsamında ayrıca Çankaya Belediyesi Bademlidere Çankaya Evi'nde çocuklara özel birbirinden eğlenceli atölyeler düzenlenecek. Satrançtan, dramaya, karikatürden, yazarlığa kadar 8 farklı eğitim atölyesi 11 Kasım'dan itibaren Bademlidere'de başkentli çocuklarla buluşacak. Festival programına ve ayrıntılı bilgiye www.cocuksinemasi.com resmi adresinden ulaşılabilecek. - ANKARA

3. Çocuk Diyarı Film Festivali başladı
3. Çocuk Diyarı Film Festivali başladı
3. Çocuk Diyarı Film Festivali başladı
3. Çocuk Diyarı Film Festivali başladı
3. Çocuk Diyarı Film Festivali başladı
3. Çocuk Diyarı Film Festivali başladı
3. Çocuk Diyarı Film Festivali başladı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel 3. Çocuk Diyarı Film Festivali başladı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Sosyal medya devi Facebook, İzmirli depremzedeler için 1 milyon TL'lik yardım yapacak Kılıçdaroğlu'ndan tartışma yaratacak sözler: Hala iktidarı destekleyen öğretmene ben öğretmen demem Son Dakika! Kılıçdaroğlu'ndan hakkındaki dokunulmazlık açıklamalarına sert yanıt: Eğer kaldırmazsanız namertsiniz, vatan hainisiniz Rusya'nın korona aşısı Sputnik V'nin maliyeti 10 dolardan az olacak Eşini zincirle bağlayıp, kerpetenle tırnaklarını çeken caninin 34 yıl hapsi istendi ''Ereksiyon olamadığım için dalga geçti diye öldürdüm'' demişti! Üniversiteli Raşit'in katiline müebbet verildi Kurtlar Vadisi'nin Orhan'ı Devrim Parscan hayatını kaybetti Asfalt patladı içine kamyonet düştü; araçtaki işçiler boğulmaktan son anda kurtuldu