3.Çorap Tasarım Yarışmasında Ödüller Sahibini Buldu - Son Dakika

3.Çorap Tasarım Yarışmasında Ödüller Sahibini Buldu

05.06.2014 13:02
3.Çorap Tasarım Yarışmasında Ödüller Sahibini Buldu

Kavram Meslek Yüksekokulu ile Çorap Sanayicileri Derneği işbirliğiyle düzenlenen 3.Çorap Tasarım Yarışması Ödül Töreni Şişli Yerleşkesinde gerçekleştirildi

Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Sakin Öner yaptığı açış konuşmasında "Türkiye çorap sektörünün Çin'den sonra dünyada ikinci olduğunu, bu nedenle bu sektörün beyaz yakalı kalifiye elemanlarını yetiştirmek üzere Çorap Sanayicileri Derneğinin önerisi üzerine Çorap ve Moda Tasarımı Programı açtıklarını" belirtti.   Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu ve Çorap Sanayicileri Derneği Başkanı Hüseyin Öztürk ve Kavram MYO Mütevelli Heyeti Başkanı Bahattin Durmuş'un konuşmalarının ardından ödül törenine geçildi.

182 Lise öğrencisinin 270 tasarımla katıldığı yarışmanın ödül töreninde ilk üç dereceye giren öğrenciler ile ilk ona girerek Mansiyon kazanan öğrenciler ve bu öğrencilerin okudukları okulların yöneticileri ödüllerini aldılar. Yaptıkları tasarımlarla, Yarışmanın Birincisi Üsküdar İMKB Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencisi Zaide ERBAŞ olurken İkinci Halkalı İMKB Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencisi Kadriye CİVELEK  Üçüncü ise Avcılar İHKİB Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencisi Ebru ÖZCAN oldu.

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR
500

Son Dakika Güncel 3.Çorap Tasarım Yarışmasında Ödüller Sahibini Buldu - Son Dakika


Advertisement