3. Deniz Kitap Festivali Başladı - Son Dakika

3. Deniz Kitap Festivali Başladı

Deniz Kitapevleri tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Deniz Kitap Festivali’nin 3.’sü, yazarların da katılımıyla başladı.

3. Deniz Kitap Festivali Başladı, System.String[]

Deniz Kitapevleri tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Deniz Kitap Festivali'nin 3.'sü, yazarların da katılımıyla başladı. Açılışta her yıl olduğu gibi bu yıl da ücretsiz kitap dağıtıldı.

9 gün sürecek olan Deniz Kitap Festivali'nde, birbirinden değerli 24 yazar Malatyalılarla buluşacak. Deniz Kitapevleri'nde düzenlenen festivalin açılışına Cumhuriyetçi Eğitim Merkezi (CEM) Vakfı Malatya Şube Başkanı Eşref Doğan, Hz. Zeynel Abidin Kültür Vakfı Malatya Şube Başkanı Erdoğan Ünverdi, yazarlar Uğur Koşar, Hikmet Anıl Öztekin, Bejan Matur ve Sinan Akyüz katıldı.

Festivalin açılışında konuşan Deniz Kitapevleri Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Özdemir, "Kitap festivalinin bu yıl üçüncüsünü Malatyalı kitapseverlerle buluşturduk. 8 Mart'a kadar sürecek olan festivalde Türk edebiyatının 24 ünlü ismi okurlarıyla bir araya gelecek" ifadelerini kullandı.

Tüm kitapseverleri 9 gün sürecek etkinliğe davet eden Özdemir, bu yıl festivalin ana temasının 'Kitap anlatılmaz, okunur' olduğunu belirtti.

Deniz Kitap Festivali'nin ilkinde yazarlara ilginin büyük olduğunu belirten Özdemir, bu yılda festivale olan ilginin daha da artmasını beklediklerini söyledi. Özdemir, "Kitap alışverişi kültürünün oluşturulmasının amaçlandığı bu organizasyonda yazarlar kitapları doğrudan doğruya okura sunma fırsatı bulacak. Yapılan araştırmalarda, bir Japon yılda 25, İsveçli 17 kitap okurken, altı Türk yılda yalnızca bir kitap okumaktadır. Buna göre bir Japon, bir Türkün ortalama 150 katı kitap okumuş oluyor. Bu önemli bir uçurumdur. Bu uçurumun kapatılması noktasında bizde bir kitapevi olarak elimizden gelen gayreti göstereceğiz" dedi.

Açılışın ardından yazarlar okurları ile buluştu. Kitaplarını imzalayan yazarlar Uğur Koşar, Hikmet Anıl Öztekin, Bejan Matur ve Sinan Akyüz, okuyucularıyla sohbet de etti. - MALATYA


Son Dakika

Ankara'da zorunlu olmayan hasta yatışları ertelendi Bahçeli'nin Akşener'e yaptığı "Evine dön" çağrısına İYİ Parti'den yanıt: Biz zaten evimizdeyiz TÜBİTAK'tan heyecanlandıran açıklama: Koronavirüs aşı çalışmalarında insan deneyleri yakında başlayacak Ağustos ayında kiralara en fazla %11,51 oranında zam yapılabilecek! İşte kiraya göre fiyat artışı Görme engelli eşini, çocuklarının gözü önünde öldüresiye dövdü İspanyol efsane kaleci Iker Casillas futbolu bıraktı Elektrikli scooter ile yola inen yandı: Polis ceza kesmeye başladı Son Dakika: Bahçeli'den Meral Akşener'e 'geri dön' çağrısı: Evine dönmesi doğru, tutarlı bir davranış olacaktır 7 gündür aranan kıraathaneci ortaya çıktı: Kaybolmadım kafamı dinliyordum Yakın arkadaşı Caner Çalışır'ın ölüm haberini aldıktan sonra paylaşım yapmayan Cemal Can Canseven'e tepki Pınar Gültekin'in kendisine şantaj yaptığını söyleyen katil, polisin "Mesajlar nerede" sorusuna cevap veremedi Halk korkudan su içemiyor! Kocaeli'de dereye atılan kurban atıkları 150 kişiyi zehirledi Finlandiya Başbakanı Sanna Marin, futbolcu Markus Raikkonen'le evlendi Son Dakika: Malatya'nın Pütürge ilçesinde meydana gelen 5.2 şiddetindeki depremden ilk görüntüler Beşiktaş'ın istediği Papiss Cisse'ye Fenerbahçe de talip oldu