3. İstanbul Edebiyat Festivali 5 Aralık'ta Başlıyor! - Son Dakika

3. İstanbul Edebiyat Festivali 5 Aralık'ta Başlıyor!

24.11.2011 14:37
3. İstanbul Edebiyat Festivali 5 Aralık'ta Başlıyor!

3. İstanbul Edebiyat Festivali 5-10 Aralık tarihlerinde Sultanahmet'te, Kızlarağası Mehmed Ağa Medresesi'nde gerçekleştirilecek.

Toplam 6 gün sürecek olan festivalde, atölye çalışmalarından açıkoturum ve panellere, film gösterimlerinden konsere, sergilerden ödül törenine 20 farklı etkinlik yer alıyor.

Sevinç Çokum, Leyla İpekçi, Gökhan Yorgancıgil, Ömer Karaoğlu, Ertuğrul Erkişi, Hüseyin Su, Cem Erciyes, Gonca Özmen, Korhan Gümüş gibi tanınmış 44 edebiyatçı, akademisyen, uzman ve sanatçının yer alacağı festival, bir hafta boyunca İstanbullu edebiyatseverleri Sultanahmet'in tarihî atmosferinde ağırlayacak.

10 Aralık'ta, Türk edebiyatına şiir, roman, hikâye ve deneme alanlarında önemli katkılarda bulunan 4 edebiyatçının da ödüllendirileceği "2011 Edebiyat Mevsimi Büyük Ödülleri" ödül töreniyle son bulacak olan festivale İstanbulluların yoğun ilgisi bekleniyor.

Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi tarafından, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı'nın katkılarıyla, 7-13 Aralık 2009 tarihlerinde 1. İstanbul Edebiyat Festivali'ne ve 6-11 Aralık 2010 tarihlerinde 2. İstanbul Edebiyat Festivali'ne imza atılmıştı. Basın ve görsel medyanın ilgiyle izlediği festival, edebiyat dünyasında da beğeniyle karşılanmış, gelenekselleşmesi konusunda sözlü ve yazılı çok sayıda önerilerde bulunulmuştu. Her iki festivalde 100'ü aşkın edebiyatçı ve sanatçı yar almıştı. Yine her iki festivalde büyük ödüller; "şiir" dalında Ahmet Oktay ve Ülkü Tamer'e, "roman" dalında Hasan Ali Toptaş ve Sevinç Çokum'a, "deneme" dalında Ahmet Turan Alkan ve Beşir Ayvazoğlu'na, "hikâye" dalında ise Mustafa Kutlu ve Rasim Özdenören'e verilmişti.

YORUMLAR
500
3. Ulusal Odunpazarı Lületaşı Festivali Başladı 3. Ulusal Odunpazarı Lületaşı Festivali Başladı Nilüfer 7. Caz Festivali Başladı Nilüfer 7. Caz Festivali Başladı ESKİŞEHİR - THK Havacılık Festivali, Eskişehir'de başladı ESKİŞEHİR - THK Havacılık Festivali, Eskişehir'de başladı
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel 3. İstanbul Edebiyat Festivali 5 Aralık'ta Başlıyor! - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement