3 Kişi Öldüren 2 Kişiyi de Yaralayan Sanık: Öldürme Kastım Yoktu - Son Dakika

3 Kişi Öldüren 2 Kişiyi de Yaralayan Sanık: Öldürme Kastım Yoktu

5 yıl önce

Eskişehir'de eşi Çiğdem Çeledir'i, kayınbiraderi Muhammet Murat Çelik'i ve uzaktan akrabası Birol İnce'yi tabanca ile öldürmek suçundan yargılanan zanlının savunması şaşırttı.

3 Kişi Öldüren 2 Kişiyi de Yaralayan Sanık: Öldürme Kastım Yoktu, System.String[]

Eskişehir'de eşi, kayınbiraderi ve bir yakınını öldüren, 2 kişiyi de yaralayan Soytürk Ç., öldürme kastının bulunmadığını ve olaydan dolayı pişman olduğunu söyledi.

DOSYALAR BİRLEŞTİRİLMİŞTİ

Sanık Soytürk Ç.'in yargılanmasına 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Duruşmada sanık Soytürk Ç. avukatlar ile öldürülenlerin yakınları hazır bulundu. Soytürk Ç.'in işlemiş olduğu cinayetlerin birinin jandarma bölgesinde olmasında dolayı hakkında 2 ayrı kamu davası açılmış, alınan kararla dosyalar birleştirilmişti.

"ÖLDÜRME KASTIM YOKTU"

Duruşmada konuşan sanık Soytürk Ç., öldürme kastının olmadığını belirterek, "pişmanım" dedi. Sanığın, öldürdüğü Birol İnce ile eşi Çiğdem Ç arasında ilişki olduğunu iddia etmesi üzerine, Birol İnce'nin ailesinin avukatı söz alarak, "Eşi Çiğdem ile Birol'un ilişkisi olduğunu iddia ediyor. Biz buna yönelik Çiğdem'in telefon kayıtlarını istiyoruz" dedi.

MAHKEME REDDETTİ

Ancak mahkeme heyeti bu talebi reddetti. Heyet, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi. Sanık Soytürk Ç., 19 Ocak 2014 tarihinde Bursa'nın gemlik ilçesinde bir kişiyi bıçakla yaraladıktan sonra Eskişehir'e gelerek boşanmak üzere olduğu eşi Çiğdem Ç.'yi, kayınvalidesi Aynur Ç. ve kayınbiraderi Muhammet Mustafa Çelik'i ve yakını olduğu öğrenilen Birol İnce'yi de silahla yaralamıştı.

Yaralananlardan Çiğdem Ç. ile Birol İnce olay günü, Muhammet Mustafa Çelik ise tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmişti. Zanlı Soytürk Ç.'nin yaraladığı 2 kişi ise tedavi gördükleri hastanelerden taburcu edilmişti. Yaşanan olay sonrasında kayıplara karışan Soytürk Ç., 14 günün sonunda Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından yakalanarak gözaltına alınmış, ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Haber Yayın Tarihi: 29.09.2015 04:06 Kaynak: İHA

YORUMLAR


Son Dakika

ABD'nin 11 askerinin İran saldırısında beyin sarsıntısı geçirdiği ortaya çıktı
Canlı yayında cinsel ilişki sorusu soran Zahide Yetiş'e tepki yağdı Vatandaşlara soruldu: Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz? İşte dikkat çeken anket sonuçları

Son Dakika Haberleri