3 Mayıs Türkçülük Yürüyüşü - Afyonkarahisar/ - Son Dakika

3 Mayıs Türkçülük Yürüyüşü - Afyonkarahisar/

03.05.2018 22:00

Afyonkarahisar Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanlığı tarafından 3 Mayıs Türkçülük Günü dolayısıyla yürüyüş düzenlendi.

Afyonkarahisar Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanlığı tarafından 3 Mayıs Türkçülük Günü dolayısıyla yürüyüş düzenlendi.

Ordu Bulvarı'nda bulunan Ülkü Ocakları İl Başkanlığı önünde toplanan grup, ellerinde Türk bayraklarıyla Yeşilyol Caddesi'nden Anıtpark Meydanı'na kadar sloganlar atarak yürüdü.

Yürüyüşe MHP İl Teşkilatı üyeleri, milletvekili aday adayları, üniversite öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.

Anıtpark'ta konuşan Ülkü Ocakları İl Başkanı Abdullah Timur Bayram, ülkücülerin Türkiye Cumhuriyeti'nin zapt edilemeyen, işgal edilemeyen, yedi düvel ve işbirlikçileri tarafından yenilgiye uğratılamamış Türk'ün son kalesi olduğunu söyledi.

3 Mayıs'ın dava adamı Nihal Atsız ve arkadaşlarının Türk milliyetçiliği uğruna çileler ve ızdırapları omuzladığı gün olduğunu ifade eden Bayram, şunları kaydetti:

"Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün baştan aşağıya Türk milliyetçiliği ile yoğurduğu ülkemizin 3 Mayıs 1944 tarihinde küllerinden doğduğu, şahlanıp ayağa kalktığı gündür. Ülkücüler insanlık alemi içinde uşak olmayı kabul etmeyen şerefli bir bayrağın taşıyıcısıdır. Ulu önder Atatürk ile başlayıp 3 Mayıs ile şahlanan, cennet mekan Bağbuğumuz Alparslan Türkeş ile taçlanan Türk milliyetçiliği ülküsünün son kalesi Ülkü Ocakları, Başbuğ Türkeş'in açtığı yoldan asla dönmeyecektir."

Konuşmanın ardından gruptakiler, olaysız dağıldı.

3 Mayıs Türkçülük Günü

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Elazığ İl Başkanlığınca 3 Mayıs Türkçülük Günü dolayısıyla yürüyüş düzenlendi.

Mehter takımının gösterisi eşliğinde 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda bir araya gelen grup, buradan Elazığ Öğretmenevi'ne kadar yürüdü.

Yürüyüşe katılan çok sayıda kişi, terör örgütü PKK aleyhine ve Türkçülüğü öven sloganlar attı.

Ülkü Ocakları Elazığ İl Başkanı Mehmet Ali Çiçek, 3 Mayıs tarihinin Türk milliyetçiliğinin varlık iradesinin ortaya konduğu tarihi vesikalarından biri olduğunu söyledi.

Türkçülüğün İslamiyet'e yakışan bir irade olduğunu ifade eden Çiçek, "Dönemin siyasi gelişmelerine milli bir refleks gösterilmiş ve çok büyük bedeller ödenmiştir. Türk milliyetçileri, milletinin bekası ve güvenliği için dün olduğu gibi bugün de bedeller ödemeye hazırdır." diye konuştu.

Son dönemlerde Türk milletinin sıkıntılı süreçlerden geçtiğini kaydeden Çiçek, şöyle devam etti:

"Yüce Türk milleti ve devletimizin son yıllarda yaşadıkları hem içteki hainler, hem de dıştaki azmettiricileri tarafından yaşatılmaya çalışılanlar, milletimizin huzuru, devletimizin gücü ve bekası konusunda Türk milliyetçiliğinin ne denli önemli bir olgu olduğunu her zamanki gibi ortaya koymuştur."

3 Mayıs Türkçülük Yürüyüşü - Afyonkarahisar/
3 Mayıs Türkçülük Yürüyüşü - Afyonkarahisar/
3 Mayıs Türkçülük Yürüyüşü - Afyonkarahisar/
3 Mayıs Türkçülük Yürüyüşü - Afyonkarahisar/

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 3 Mayıs Türkçülük Yürüyüşü - Afyonkarahisar/ - Son Dakika


Son Dakika

Ahmet Çakar'dan Terim ve maçın hakemine sert sözler: Ben o zaman 40 yıl hokkabazlık yapmışım Dünyaya gözlerini açar açmaz ölüme terk edilen bebek yaşam mücadelesi veriyor Numarasını alana kadar yolcu kadını taciz eden minibüs şoförü, "Sana ev açarım" vaadinde bulunmuş 13 yaşındaki kız çocuğunu istismar eden sapıklar, ceza alacaklarını öğrenince firar etti Kaçak kazı yapan şahıslar, tünele havalandırma sistemi bile kurmuş Evlilik yıl dönümü hediyesi 'Hacı Murat'a 200 bin lira teklif ettiler, düşünmeden reddetti Lüks tatilin bedavaya sunulduğu 'çardak kent' çöplük oldu YouTuber Enes Batur, kazasına yorum yapan bir kişiye sosyal medya üzerinden tepki gösterdi: Belki insanlıktan nasibini alır