Son Dakika Haberleri: 3 Mültecinin Kaçış Yolculuğu Kısa Sürdü

3 Mültecinin Kaçış Yolculuğu Kısa Sürdü

12 ay önce

3 mültecinin kaçış yolculuğu kısa sürdü Mültecilerin İngiltere hayali kısa sürdüİSTANBUL - Pendik'te Gümrüklü sahaya girmek için sıra bekleyen tırın üst brandasını falçata ile yarıp içine giren üç mültecinin kaçmak için yaptıkları plan, sadece 100 metre sürdü.

3 mültecinin kaçış yolculuğu kısa sürdü
Mültecilerin İngiltere hayali kısa sürdü

İSTANBUL - Pendik'te Gümrüklü sahaya girmek için sıra bekleyen tırın üst brandasını falçata ile yarıp içine giren üç mültecinin kaçmak için yaptıkları plan, sadece 100 metre sürdü.
Pendik'te RO-RO gemileri ile yurt dışına çıkmak için sıra bekleyen tırların birinin üstünde üç kişi gören diğer tır sürücüleri, durumu polise haber verdi. Olay yerine gelen Pendik Asayiş büro ekipleri, tır yurt dışına çıkış yapacağından mühürlenmiş dorse kapısını açamadıkları için Gümrük Muhafaza ekiplerinden yardım istediler. İlk önce kamera ile incelenen dorsenin içinde üç kişinin olduğu ve dorsenin tente olan üst tarafında bir yarık gören ekipler aracın dorse kapılarını açmak için tırı, tekrar termal kameradan geçirerek aracı kontrol için, gümrüklü saha içine aldılar. Aracın içinde yapılan detaylı arama sonucunda ikisi Suriyeli biri Iraklı üç mültecinin dorseden çıkarıldığı açıklandı.
Öte yandan tır sürücüsü Hüseyin Kaydırak, "İngiltere'ye gitmek için, yola çıkacaktık. Gemi sırası beklerken karanlık ve ağaçlık bir alanda, ağaçlardan inerek ellerinde ki falçata ile içine girmişler. İngiltere'ye giden tırla yurt dışına kaçmak istemişler" dedi.
Gümrük Muhafaza Ekipleri tır dorsesinden çıkan mültecilerle ilgili soruşturması devam ediyor.

YORUMLAR


Kışladaki Gıda Zehirlenmesiyle İlgili Çarpıcı İfadeler: 11 Ayda 15 Kilo Kaybettim Erdoğan, 6 Üniversiteye Rektör Atadı! Aralarında Ünlü İlahiyatçı Nihat Hatipoğlu da Var

Aylıkları 1000 TL'ye Tamamlanan Binlerce Emekliye 4 Yıl Boyunca Zam Yapılmayacak