3. Ulusal İlkokullar Arası Nasreddin Hoca Fıkra Canlandırma Yarışması - Son Dakika

3. Ulusal İlkokullar Arası Nasreddin Hoca Fıkra Canlandırma Yarışması

26.10.2019 20:56
3. Ulusal İlkokullar Arası Nasreddin Hoca Fıkra Canlandırma Yarışması, System.String[]

Konya'nın Akşehir ilçesinde 3. Ulusal İlkokullar Arası Nasreddin Hoca Fıkra Canlandırma Yarışması düzenlendi.

Konya'nın Akşehir ilçesinde 3. Ulusal İlkokullar Arası Nasreddin Hoca Fıkra Canlandırma Yarışması düzenlendi.

Kültür Merkezi'ndeki 8 bölgenin ilkokullarının birincilerinin katıldığı yarışmada öğrenciler gösterileriyle jüri karşısında ter döktü.

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, programda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin her köşesinden gelerek etkinliğe katılan öğretmen, öğrenci ve velilere teşekkür etti.

Akşehir'in dünyanın ortası olduğunu dile getiren Akkaya, şunları kaydetti:

"Nasreddin Hoca'nın kıssalarındaki hikmeti anlamaya çalışmak ve yaşatarak gelecek nesillere aktarmak amacıyla düzenlenen yarışmayı, önümüzdeki yıldan itibaren Türk Cumhuriyetleri üzerinden uluslararası boyuta taşınmayı planlıyoruz."

İlçe Milli Eğitim Müdürü Barbaros Topaloğlu da "Nüktedan, halk bilgesi Nasreddin Hoca'nın kimliğinde Türk insanının tüm ve gerçek özellikleri ile dünyaya tanıtılmasını sağlayan Fıkra Canlandırma Yarışmamıza katılan okullarımıza teşekkür ediyor, performanslarından dolayı bütün ekipleri kutluyorum." dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem de yarışmanın, Nasreddin Hoca'nın hoşgörüsünü genç nesillere öğreterek yaymak amacıyla düzenlenmeye başladığını belirterek,yarışmanın çocukların sosyalleşmesine katkı sağladığı ifade etti.

Konuşmaların ardından düzenlenen ödül töreninde dereceye giren takımlara ödülleri verildi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 3. Ulusal İlkokullar Arası Nasreddin Hoca Fıkra Canlandırma Yarışması - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Demiryolları "Çin'e giden ilk ihracat treni yolundan döndü" iddialarına yanıt verdi: Gümrükleme için Halkalı'ya geldi Her hareketiyle gündeme bomba gibi düşen Şevval Şahin, bikinili pozlarıyla yine çok konuşulacak Doğu Perinçek'in ABD analizindeki sözleri sosyal medyaya damga vurdu: Biraz kapatsana kamerayı Şarkıcı Sevda Demirel, bornozlu paylaşımıyla hayranlarının ağzını açık bıraktı Sağlık Bakanı Koca yüksek risk altındaki 5 ilimizi uyardı: Hatay'da vaka artışı yüzde 125 Yunan televizyonuna konuşan Avrupa Komisyonu yetkilisinden Türkiye'ye küstah tehdit: Yaptırımlar orta ve uzun vadeli de olacak Dayakçı hala, 7 yaşındaki kız çocuğunun hayatını kararttı! Kangren yüzünden kolunu kaybetti Erdoğan'ın da katıldığı ilk milli helikopter motorunun teslim töreninde kriz: Hakkımızı helal etmiyoruz