3 yaşındaki kızına alkol içeren anne, mahkemede kendini bu sözlerle savundu: Şaka amaçlı çekildi - Son Dakika

3 yaşındaki kızına alkol içeren anne, mahkemede kendini bu sözlerle savundu: Şaka amaçlı çekildi

24.08.2021 18:45

3 yaşındaki kızının alkolle çekilmiş fotoğraflarını eski eşinin telefonunda gören baba, harekete geçti. Babanın şikayetiyle başlatılan soruşturma kapsamında mahkemeye çıkarılan anne, fotoğrafın şaka amaçlı çekildiğini ve alkol şişesinin açık olmadığını iddia etti.

Erzurum'da ikamet eden vatandaş, kızının velayetini elinde bulunduran eski eşinin telefonunda evli oldukları dönemde çocuklarına alkol kullandırdığına dair fotoğraflar gördüğünü belirten babanın şikayetine üzerine dava açıldı. Mahkemede kendisini savunan annenin olayı inkar ettiği ve fotoğrafların şaka amacıyla çekildiğini söylediği belirtildi.

ALKOL ŞİŞESİYLE FOTOĞRAFLARINI GÖRDÜ

İddiaya göre Erzurum'da yaşayan Ferhat K.6 yıl önce Tuba A.ile evlendi. Evlilik sonrası Tekirdağ'da yaşamaya başlayan çiftin Toprak Nuri K.ve Yaprak Cemre K.isminde 2 çocukları oldu. Evliliklerinde anlaşmazlık başlayan çiftin evliliği, baba Ferhat K.'nın eşi Tuba A.'nın telefonunda küçük kızları Yaprak'ın alkol şişesi ile çekilen fotoğrafı sonrası son buldu. Boşanma kararı alan çiftin 2 çocuğundan büyük olan Toprak Nuri K.'nın velayeti baba Ferhat K.'ya küçük olan Yaprak Cemre K.'nın ise anne Tuba A.'ya verildi.

ESKİ EŞİ HAKKINDA ŞİKAYET

Bunun üzerine Ferhat K. Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığında eski eşi Tuba A. hakkında şikayette bulundu. Eski eşinin evli oldukları zamanda çocuğuna alkol içirdiği ve fotoğrafını çektiğini delileriyle sunarak küçük kızında velayetinin kendisine verilmesini istedi. Anne Tuba A. ise savcılığa verdiği ifadesinde küçük kızını dedesiyle ve ananesiyle pikniğe yolladığını o sırada espri amaçlı sadece fotoğraf çektiklerini söyledi.

Soruşturma devam ettiği sürede Erzurum'a taşınan baba Ferhat K. iddiaya göre velayetinin kendinde olduğu oğlunu görüş günlerinde Tekirdağ'a götürse de anne Tuba A. oğlunu görmek istemedi.

3 yaşındaki kızına alkol içeren anne, mahkemede kendini bu sözlerle savundu: Şaka amaçlı çekildi

"BÖYLE BİR ORTAMDA BÜYÜMESİNİ İSTEMİYORUM"

Başından geçenleri anlatan baba Ferhat K. çocuğunun halen annesiyle olduğunu ve bu olay tekrarlanma ihtimali olduğunu ifade ederek," Boşanmadan önce gerçekleşti bu olay. Bunun üzerine boşanma kararı aldık. Boşanma gerçekleşmeden önce o fotoğrafları sildi. Şuan 3 yaşında olan kızıma 1 yıl önce alkol içiriyorlar. Fotoğrafta görünüyor yanakları iki fotoğrafta farklı. İlk fotoğrafta inmiş olan yanaklar ikinci fotoğrafta dolgun duruyor. Çocuğuma resmen alkol içirdiler. Savcılığa suç duyurusunda bulundum halen sonuç alamadım. Çocuğum onların elinde halen bunu yaşatma imkanları var. Çocuğumun kurtarılmasını ve böyle bir ortamda büyümemesini istiyorum" dedi.

3 yaşındaki kızına alkol içeren anne, mahkemede kendini bu sözlerle savundu: Şaka amaçlı çekildi

ANNE, ŞAKA AMAÇLI OLDUĞUNU İDDİA ETTİ

Ferhat K. eski eşinin ifadesinde piknik yaptıkları sırada şaka amaçlı fotoğraf çektiklerini ama içirmediklerini söylediğini belirterek" Eski eşim savcılığa verdiği ifadesinde kayınpederimle çocuğun pikniğe gittiğini bu sırada çocuğun şişeyi eline aldığını dolu şişe ve açılmamış olduğunu söyledi. O sırada babasının şaka amaçlı fotoğraf çektiğini iddia etti. Fotoğraflarda bariz ortada. İlk fotoğraftaki ile ikinci arasında yanak dolgunluğu farkı var. İçtiği ortada. Kızım küçük olmasına rağmen kendisi bana tadı iyi değildi dedi." şeklinde konuştu.

3 yaşındaki kızına alkol içeren anne, mahkemede kendini bu sözlerle savundu: Şaka amaçlı çekildi

"OĞLUNU GÖRMEYE GELMİYOR"

2 haftada bir Tekirdağ'a kızını görmeye gittiğini fakat eski eşinin oğlunu kendisinde olan oğlunu görmek bile istemediğini kaydeden baba Ferhat K." Bende olan oğlumu görmeye gelmiyor. Tekirdağ'a götürdüm çocuğumu görsünler diye. Kendisine söyledim. Yarın alayım dedi. Ertesi gün getireyim dedim tekrar erteledi. Sonra iş yerine gittim. İş yerine gittiğimde bana Erzurum'a çocuğunu görmeye gitti ve izin aldığını söylediler. Araştırdığımda erkek arkadaşıyla Ankara'ya gezmeye gittiğini öğrendim. Bu nasıl bir annelik." diye konuştu.

"AÇIK OLDUĞU ÇOK BELLİ"

Baba Ferhat K. küçücük kıza yapılan şeyin vicdansızlık olduğunu aktararak" 2 haftada bir gidip kızımı görüyorum. Ben Erzurum'da yaşıyorum ama Tekirdağ'a gidiyorum. Gitmek zorundayım ona nasıl bakıyorlar bilmem lazım. Vicdana sığmayacak bir şey. Vicdansızlık bu, anne, dede ve ananenin de hataları var. Şişenin üzerinde folyo olur. Ama fotoğrafta görülüyor ki o folyo yok. Açık olduğu çok belli. Bilirkişi bunu inceleyecek." açıklamaların bulundu.

3 yaşındaki kızına alkol içeren anne, mahkemede kendini bu sözlerle savundu: Şaka amaçlı çekildi
3 yaşındaki kızına alkol içeren anne, mahkemede kendini bu sözlerle savundu: Şaka amaçlı çekildi
YORUMLAR (2)
  • İSMAİL KILINÇ: BENCE ŞAKA AMAÇLI DEĞİL CİDDEN ÇOCUĞU BABASINA VERSİN VE 6 ayda kesinlikle hapis yatsın.HAKİM BEY ben hakim olsam vicdanım bunu yapardı Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
500
'7'nci Robot Günleri' Erzurum Bilim Merkezi'nde ziyaretçilerine kapılarını açtı '7'nci Robot Günleri' Erzurum Bilim Merkezi'nde ziyaretçilerine kapılarını açtı Forum Erzurum'da geleneksel satranç turnuvası Forum Erzurum'da geleneksel satranç turnuvası Erzurum'da '7. Robot Günleri' etkinliği başladı Erzurum'da '7. Robot Günleri' etkinliği başladı
Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa 3 yaşındaki kızına alkol içeren anne, mahkemede kendini bu sözlerle savundu: Şaka amaçlı çekildi - Son Dakika


Advertisement