30 ton çöple Trakya Şiveli Tepki: "Atma beya" - Son Dakika

30 ton çöple Trakya Şiveli Tepki: "Atma beya"

05.10.2020 10:37

- 30 ton çöple Trakya Şiveli Tepki: "Atma beya" Kırklareli'nin Vize İlçesine bağlı Kıyıköy Belediyesince tatilcilerin ardından bıraktığı 30 ton çöp toplanarak Trakya Şivesiyle tepki gösterildi.

- 30 ton çöple Trakya Şiveli Tepki: "Atma beya"

KIRKLARELİ - Kırklareli'nin Vize İlçesine bağlı Kıyıköy Belediyesince tatilcilerin ardından bıraktığı 30 ton çöp toplanarak Trakya Şivesiyle tepki gösterildi.

İstanbul'un yanı başında bulunan Trakya bölgesindeki Kırklareli, Tekirdağ ve Edirne illeri her yıl yaz aylarında tatilci akınına uğruyor. Başta Kırklareli ve Tekirdağ olmak üzere tatilcilerden geriye binlece ton çöp belediye temizlik personellerince toplanıyor.

Kırklareli'nin Vize İlçesine bağlı Kıyıköy Beldesinde tatilcilerin ardından bıraktığı çöpler belediye temizlik personellerince toplandı. Toplanan yaklaşık 30 ton çöp sahilde bir araya getirildikten sonra 'Atma Beya' yazılı koreografisi yazılarak tepki gösterildi. Daha sonra sosyal medyada çöplerin paylaşıldığı görseller yorum ve beğeni yağmurunda tutuldu.

Kıyıköy Belediye Başkanı Ender Sevinç konuyla ilgili yaptığı açıklamada, tatilcilere tepki göstererek her yıl yaz aylarında binlerce tatilci vatandaş ağırladıklarını, gelen tatilcilerin çevre konusunda daha dikkat etmeleri gerektiği konusunda uyarılarda bulundu. Kıyıköy Belediye Başkanı Ender Sevinç, "Selvez koyu, Sazlıdere, Kazliman ve Beldemizde bulunan sahillerin temizlik ve düzenleme çalışmalarına devam etmekteyiz . Özveri ile çalışan bütün mesai arkadaşlarıma teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

30 ton çöple Trakya Şiveli Tepki: Atma beya
30 ton çöple Trakya Şiveli Tepki: Atma beya
30 ton çöple Trakya Şiveli Tepki: Atma beya
30 ton çöple Trakya Şiveli Tepki: Atma beya

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel 30 ton çöple Trakya Şiveli Tepki: 'Atma beya' - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Yusuf'lu Lille ile Hakan'lı Milan 1-1 berabere kaldı Moderna ve Pfizer'in geliştirdiği aşıların yan etkileri belli oldu Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüs hastalarını uyardı: Önerilen ilaçlar mutlaka kullanılmalı Ünlü oyuncu Mirtha Legrand: Maradona ve Wanda Nara otelde sabaha kadar cinsel ilişkiye girdiler MetroPoll anketinde çarpıcı sonuçlar! MHP'lilere Erdoğan'ı, AK Partililere de Bahçeli'yi sordular Ermenistan ordusunun savaş durumundaki içler acısı hali görüntülere yansıdı Buket Aydın ve Emir Sarıgül bu kez kaçamadı! Aşıklar spor yaparken görüntülendi İBB Başkanı İmamoğlu kendisini yuhalayan taksicilerin üzerine yürüdü