Son Dakika Son Dakika Son Dakika
30 Yıl Sonra Gelen Buruk Mutluluk - Son Dakika

30 Yıl Sonra Gelen Buruk Mutluluk

Zonguldak'ın Çaycuma İlçesi'nde 30 yılın ardından tüp bebek tedavisiyle ikizlere hamile kalan 47 yaşındaki Zeynep Demirer, kontrol için gittiği hastaneden dönüşte geçirdikleri trafik kazasında eşi 52 yaşındaki Hüseyin Demirer'i kaybettikten 3.5 ay sonra doğum yaptı.

12.01.2012 - 11:24,

Zonguldak'ın Çaycuma İlçesi'nde 30 yılın ardından tüp bebek tedavisiyle ikizlere hamile kalan 47 yaşındaki Zeynep Demirer, kontrol için gittiği hastaneden dönüşte geçirdikleri trafik kazasında eşi 52 yaşındaki Hüseyin Demirer'i kaybettikten 3.5 ay sonra doğum yaptı. Zeynep Demirer, bir taraftan 30 yıl sonra çocuk sahibi olmanın sevincini yaşarken, bir taraftan da eşini kaybetmenin acısıyla gözyaşı döktü.

Çaycuma'nın Kalafatlı Köyü Muhtarı Hüseyin Demirer ile Zeynep Demirer, 1982'de evlendi. Uzun yıllar aşılama yöntemini denemelerine rağmen çocuk sahibi olamayan çift, 2009'da Kıbrıs'ta özel bir hastanede ilk kez tüp bebek tedavisi gördü. Zeynep Demirer, başarısızlıkla sonuçlanan bu tedavinin ardından Nisan 2011'de Ankara'da özel bir hastanede gördüğü ikinci tüp bebek tedavisiyle ikizlere hamile kaldı.

HASTANE DÖNÜŞÜ KAZADA ÖLDÜ

Her ay kontrol için Ankara'daki hastaneye giden çift, geçen 22 Eylül'deki kontrolün ardından dönüşte Gerede yakınlarında trafik kazası geçirdi. Hüseyin Demirer yönetimindeki 67 DD 121 plakalı otomobil, yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda kontrolden çıkarak takla attı. Kaza sırasında emniyet kemeri takılı olmadığı için araçtan fırlayan Hüseyin Demirer, olay yerinde öldü. O zaman 5.5 aylık hamile olan eşi Zeynep Demirer ile araçta bulunan arkadaşı Hayri Yiğit, yaralı kurtuldu.

İKİZLERDEN BİRİNE EŞİNİN ADINI VERDİ

Yıllardır, 'Baba' olma özlemiyle yaşayan eşini kaybeden Zeynep Demirer, hastanede gördüğü 2 günlük tedavinin ardından taburcu olurken, 2 Ocak'ta, Zonguldak Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde sezeryanle doğum yaptı. Zeynep Demirer, biri 2.8 kilo, diğeri 2.6 kilo dünyaya gelen bebeklerine Hüseyin Mutlu ve Muhsin Can isimlerini koydu.

"DÜĞÜNLERİNİ YAPMANIN HAYALİNİ KURUYOrdu"

Hastaneden taburcu olarak bebekleriyle evine dönen Zeynep Demirer, bir taraftan eşini kaybetmesinin acısını yaşarken, bir taraftan da 30 yıl sonra kucağına aldığı ikizlerinin sevincini yaşadı. Zaman zaman bebeklerinin başında gözyaşı döken Zeynep Demirer, "Eşim çocuk sahibi olmayı çok istemişti. Yıllar sonra tüp bebek tedavisine başladık. Hamile kaldığımı öğrenince çok sevinmişti. Çok mutluydu. Daha doğmadan, düğünlerini yapmanın hayalini kuruyordu. 'Altınlarını şimdiden alacağım' diyordu. Parmaklarına takıp gezdirecekti çocuklarını. Çok büyük hayalleri vardı. Ama çocuklarını göremedi" dedi.

Bir yandan sevinirken, bir yandan da üzüldüğünü söyleyen Zeynep Demirer, "Çok kötü bir durum. O olsaydı daha bir başka olurdu. Daha huzurlu olurduk. Bu acı anlatılmaz, yaşamak lazım. Söyleyecek bir şey yok" diyerek gözyaşı döktü.

YARIM KALAN TEDAVİSİNİ YAPTIRACAK

Kaza sırasında kaburgasında meydana gelen hasarın tedavisini, hamileliği nedeniyle tam yaptıramadığını da anlatan Zeynep Demirer, "Doktorlar, hamile olduğum için röntgenimi çekmedi. Bebek için riskli olabileceğini söylediler. Bu yüzden tedavim tam yapılmadı. Şimdi hastaneye gidip yarım kalan tedavimi yaptırmak istiyorum" diye konuştu.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel 30 Yıl Sonra Gelen Buruk Mutluluk - Son Dakika


Advertisement