Son Dakika Haberleri: Kar ve Tipi Nedeniyle 300 Koyunla Kaybolan Çoban, Telefonla Yakınlarına Haber Verince Kurtarıldı

Kar ve Tipi Nedeniyle 300 Koyunla Kaybolan Çoban, Telefonla Yakınlarına Haber Verince Kurtarıldı

5 ay önce

Kars'ta sabah saatlerinde 300 koyunla birlikte kar ve tipi nedeniyle kaybolan çoban, cep telefonuyla yakınlarına haber verdi. Çoban, AFAD ve jandarma ekipleri tarafından çadırda bulundu.

Kars'ın Sarıkamış ilçesine bağlı Yukarı Sallıpınar Köyü'nde, sabah saatlerinde 300 koyunla birlikte kar ve tipi nedeniyle kaybolan çoban Cemal Reçber (65), AFAD ve jandarma ekipleri tarafından çadırda bulundu. Reçber, sağlık kontrollerinin yapılması için hastaneye kaldırıldı.

CEP TELEFONU İLE HABER VERDİ

Evli ve 6 çocuk babası Cemal Reçber, sabah saatlerinde köyün koyunlarını otlatmak için 3.5 kilometre mesafedeki Boyalı Ormanları Civelek mevkiine gitti. Reçber, saat 15.00 sıralarında cep telefonu ile yakınlarını arayıp kar ve tipi nedeniyle yolunu kaybettiğini söylemesi üzerine Muhtar Murat Türkan, jandarmaya haber verdi.

ÇADIRA SIĞINMIŞ HALDE BULUNDU

Jandarma, köye gelerek çobanın gittiği yerde arama çalışması başlattı. Jandarmanın, AFAD ekiplerine de haber vermesi üzerine arama çalışmaları genişletildi. Olumsuz hava şartlarına rağmen aramayı sürdüren ekipler, Cemal Reçber'i saat 23.00 sıralarında bir çadıra sığınmış halde buldu. Reçber, AFAD ekiplerince sağlık kontrolü için Sarıkamış Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

300 KOYUN SAHİPLERİNE VERİLDİ

Jandarma ekipleri ise 300 koyunun başında bekleyerek, köylülerin kamyonlarla gelip hayvanlarını götürmelerini bekledi.


YORUMLAR


Fiyatı 5 Kat Arttı! Akkuş'ta Coğrafi İşaretle Tescillenen Fasulye, Yok Satıyor Tek Celsede Boşanan Sunucu Meltem Acet, Eşinden Rekor Tazminat Alacak Traklar'a Ait 4 Bin Yıllık Kaya Anıtları Bulundu