31. Söğütlü Kültür, Sanat, Spor, Tarım, Hayvancılık ve Süt Festivali - Son Dakika

31. Söğütlü Kültür, Sanat, Spor, Tarım, Hayvancılık ve Süt Festivali

02.08.2015 23:18

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Pehlivanların peşrev çekmesi- Cazgırın Vali Hüseyin Avni Coş'u anons etmesi- Ödül töreni- Yağlı güreşlerden görüntüler- Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç ile röportaj- Yağcı detayı- Tribün detayları 31. Söğütlü Kültür, Sanat, Spor, Tarım, Hayvancılık ve Süt Festivali- Sakarya'da düzenlenen festivalin son günündeki yağlı güreşlerde başpehlivanlığı Süleyman Aykırı kazandı 31. Söğütlü Kültür, Sanat, Spor, Tarım, Hayvancılık ve Süt Festivali, 321 pehlivanın er meydanına çıktığı yağlı güreş müsabakalarıyla sona erdi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Pehlivanların peşrev çekmesi- Cazgırın Vali Hüseyin Avni Coş'u anons etmesi- Ödül töreni- Yağlı güreşlerden görüntüler- Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç ile röportaj- Yağcı detayı- Tribün detayları 31. Söğütlü Kültür, Sanat, Spor, Tarım, Hayvancılık ve Süt Festivali- Sakarya'da düzenlenen festivalin son günündeki yağlı güreşlerde başpehlivanlığı Süleyman Aykırı kazandı 31. Söğütlü Kültür, Sanat, Spor, Tarım, Hayvancılık ve Süt Festivali, 321 pehlivanın er meydanına çıktığı yağlı güreş müsabakalarıyla sona erdi. Başpehlivanlığı Süleyman Aykırı'nın kazandığı güreşlerde, ikinciliği Hasan Cengiz, üçüncülüğü ise Fatih Koyuncu ile Mahmut Kavakçı elde etti.Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç, 3 gün süren festivalde, daha önce 4 dönem festival ağalığı yapan iş adamı Haluk Aygün'ün, sembolik olarak 1 lira karşılığında 5'inci kez festival ağası seçildiğini ilan etti.Genç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kırkpınar'da mücadele eden Süleyman Aykırı ve İsmail Balaban gibi pehlivanların festivalde yer aldığını söyledi.Yağlı güreşlere 20 başpehlivanın katıldığını dile getiren Hüseyin Genç, şunları kaydetti: "Kırkpınar'ın rövanşı niteliğindeki bu müsabakalar inşallah milletimizi memnun etmiştir. Bu, yıllardır hep böyle olmuştur. Biz güreşlerimizi hep Kırkpınar'dan sonra yapmışızdır. 30 yıldır devam eden bu geleneğimizi, Söğütlü Belediyesi olarak bundan sonra da sürdürmek istiyoruz. Buradaki halk, kardeşliği, birliği ve beraberliği simgeleyen bir tablodur. Son günlerde ülkemizde yaşanan olumsuz olaylara gerek olmadığını, burada birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde her şeyin güzel olduğunu ispat ettiğimizi düşünüyorum."Festivale, Vali Hüseyin Avni Coş, Ferizli Kaymakamı Hakkı Yavuz Erdoğan, AK Parti milletvekilleri Mustafa İsen, Ali İhsan Yavuz, Ali İnci, İl Emniyet Müdürü Osman Babadağı, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Ağası Seyfettin Selim ve davetliler katıldı.

31. Söğütlü Kültür, Sanat, Spor, Tarım, Hayvancılık ve Süt Festivali
31. Söğütlü Kültür, Sanat, Spor, Tarım, Hayvancılık ve Süt Festivali
31. Söğütlü Kültür, Sanat, Spor, Tarım, Hayvancılık ve Süt Festivali
31. Söğütlü Kültür, Sanat, Spor, Tarım, Hayvancılık ve Süt Festivali

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 31. Söğütlü Kültür, Sanat, Spor, Tarım, Hayvancılık ve Süt Festivali - Son Dakika


Son Dakika

Beşiktaşlı taraftarların İstanbul Eyüpsultan'daki kutlamasında gerginlik! Bekçiler havaya ateş açtı Beşiktaşlı taraftarların İstanbul Eyüpsultan'daki kutlamasında gerginlik! Bekçiler havaya ateş açtı Duvara çarpan alkollü sürücü ile polis arasında ilginç diyalog: Siz beni soymaya çalışıyorsunuz Duvara çarpan alkollü sürücü ile polis arasında ilginç diyalog: Siz beni soymaya çalışıyorsunuz Beşiktaş şampiyonluk kupasını Vodafone Arena'da 19 Mayıs saat 19.03'te almak istiyor Beşiktaş şampiyonluk kupasını Vodafone Arena'da 19 Mayıs saat 19.03'te almak istiyor Evraklarını motosikletli kuryenin yetiştirdiği Ghezzal, Beşiktaş'ı şampiyon yaptı Evraklarını motosikletli kuryenin yetiştirdiği Ghezzal, Beşiktaş'ı şampiyon yaptı Emre Akbaba'ya tepkiler çığ gibi! Şampiyonluk maçındaki performansı gündeme oturdu Emre Akbaba'ya tepkiler çığ gibi! Şampiyonluk maçındaki performansı gündeme oturdu Süper Lig'de tarihi sezonun şampiyonu Beşiktaş Süper Lig'de tarihi sezonun şampiyonu Beşiktaş Güldür Güldür Show'un Mustafa Sarıgül skeci sosyal medyada gündem oldu Güldür Güldür Show'un Mustafa Sarıgül skeci sosyal medyada gündem oldu Hamas saldırılara karşılık verdi, o anda plajda olan İsrailliler korku içinde sığınaklara kaçtı Hamas saldırılara karşılık verdi, o anda plajda olan İsrailliler korku içinde sığınaklara kaçtı
Advertisement