Son Dakika Haberleri: 31 Yıl Sonra Gelen Şehit Beratı

31 Yıl Sonra Gelen Şehit Beratı

8 ay önce

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde 1986 yılında geçirdiği askeri araç kazasında hayatını kaybeden Jandarma Astsubay Başçavuş Vahdettin Özdemir’in ailesine şehidin beratı, 31 yıl sonra verildi.

31 Yıl Sonra Gelen Şehit Beratı, System.String[]
Mardin'in  Kızıltepe ilçesinde 1986 yılında geçirdiği askeri araç kazasında hayatını kaybeden  Jandarma Astsubay Başçavuş  Vahdettin Özdemir'in ailesine şehidin beratı, 31 yıl sonra verildi.

Gaziantepli şehidin beratı ve fotoğrafı  Mersin'in  Erdemli ilçesinde yaşayan ailesine  Erdemli Kaymakamı  Muhittin Pamuk tarafından takdim edildi. Şehit beratının teslimi sırasında duygusal anlar yaşandı.

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral  Yaşar Güler imzalı beratı alan şehit kızı  Demet Özdemir, gözyaşlarını tutamadı.

Özdemir'i teselli eden Pamuk, "Gurur duyun, şehidimiz bizim gururumuz. Üzüntünüzü anlıyoruz ve üzüntünüzü paylaşıyoruz" diye konuştu.

Beratın takdiminin ardından bir konuşma yapan şehit eşi Mine Özdemir, "Ben şuan çok mutluyum. Benim görevimdi bu, daha önce almamıştık. Ona karşı son görevimi yerine getirmiş gibi hissediyorum kendimi. Daha önce kabul edilmedi, bir şeyler oldu. Bizde ilgilenemedik. Uğraşmadık, bir nevi küskün gibiydik. Yaşımda ilerledi, torunlarıma dedelerinden bir miras bırakmak istedim. Benim için en büyük miras manevi miras" dedi.

15 yıl önce dilekçe ile başvurduğunu ancak beratı alamadıklarını ifade eden Özdemir,  Jandarma Genel Komutanlığına 15 gün önce yine bir dilekçe ile başvurduklarını ve bu kez beratı aldıklarını belirtti. Özdemir, "Tam 31 sene oluyor. Çok mutluyum. Torunlarıma bırakacağım onun için istedim bu beratı. Devletimize özellikle teşekkür ediyorum. Bizim için çok çok önemli manevi değeri paha biçilmez. Devletimize teşekkür ediyoruz, bu görevi yerine getirmeme yardımcı oldu" diye konuştu.

Berat takdiminde Kaymakam Pamuk'a  Erdemli İlçe  Jandarma Komutanı Yüzbaşı  Mehmet Derin ile  Erdemli İlçe Emniyet Müdürü  Ali Doğan da eşlik etti.

Mardin İl  Jandarma Komutanlığında görevli  Jandarma Astsubay Başçavuş  Vahdettin Özdemir,  Mardin  Kızıltepe karayolu üzerinde, 24 Mart 1986 tarihinde meydana gelen askeri araç kazası sonucu yaralanmış, sevk edildiği  Diyarbakır Asker Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştu. - MERSİN
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Babası ve Sevgilisinin İşkencesine Uğrayan Küçük Kız: Canım Çok Acıyordu Tramvaydaki Sosyal Deney Kontrolden Çıkınca Az Daha Dayak Yiyecekti
Acun Ilıcalı'nın İlk Göz Ağrısı Banu, İlk Kez Canlı Yayında!