Son Dakika Haberleri: Şehitlik Beratı 31 Yıl Sonra Verilen Şehit Ailesi, Duygusal Anlar Yaşadı

Şehitlik Beratı 31 Yıl Sonra Verilen Şehit Ailesi, Duygusal Anlar Yaşadı

2 yıl önce

Mardin'de askeri araç kazasında şehit olan Astsubay Vahdettin Özdemir'in, şehitlik beratı 31 yıl sonra ailesine verildi. Şehitlik beratına kavuşan şehit ailesi, duygusal anlar yaşadı.

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde 1986 yılında geçirdiği askeri araç kazasında hayatını kaybeden Jandarma Astsubay Başçavuş Vahdettin Özdemir'in ailesine şehidin beratı, 31 yıl sonra verildi.

BERATIN TESLİMİ SIRASINDA DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI

Gaziantepli şehidin beratı ve fotoğrafı Mersin'in Erdemli ilçesinde yaşayan ailesine Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk tarafından takdim edildi. Şehit beratının teslimi sırasında duygusal anlar yaşandı. Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler imzalı beratı alan şehit kızı Demet Özdemir, gözyaşlarını tutamadı.

''GURUR DUYUN''

Özdemir'i teselli eden Pamuk, "Gurur duyun, şehidimiz bizim gururumuz. Üzüntünüzü anlıyoruz ve üzüntünüzü paylaşıyoruz" diye konuştu.

''BU BENİM GÖREVİMDİ''

Beratın takdiminin ardından bir konuşma yapan şehit eşi Mine Özdemir, "Ben şuan çok mutluyum. Benim görevimdi bu, daha önce almamıştık. Ona karşı son görevimi yerine getirmiş gibi hissediyorum kendimi. Daha önce kabul edilmedi, bir şeyler oldu. Bizde ilgilenemedik. Uğraşmadık, bir nevi küskün gibiydik. Yaşımda ilerledi, torunlarıma dedelerinden bir miras bırakmak istedim. Benim için en büyük miras manevi miras" dedi.

''TORUNLARIMA BIRAKACAĞIM''

15 yıl önce dilekçe ile başvurduğunu ancak beratı alamadıklarını ifade eden Özdemir, Jandarma Genel Komutanlığına 15 gün önce yine bir dilekçe ile başvurduklarını ve bu kez beratı aldıklarını belirtti. Özdemir, "Tam 31 sene oluyor. Çok mutluyum. Torunlarıma bırakacağım onun için istedim bu beratı. Devletimize özellikle teşekkür ediyorum. Bizim için çok çok önemli manevi değeri paha biçilmez. Devletimize teşekkür ediyoruz, bu görevi yerine getirmeme yardımcı oldu" diye konuştu.

Berat takdiminde Kaymakam Pamuk'a Erdemli İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mehmet Derin ile Erdemli İlçe Emniyet Müdürü Ali Doğan da eşlik etti.

ASKERİ ARAÇ KAZASINDA ŞEHİT OLMUŞTU

Mardin İl Jandarma Komutanlığında görevli Jandarma Astsubay Başçavuş Vahdettin Özdemir, Mardin Kızıltepe karayolu üzerinde, 24 Mart 1986 tarihinde meydana gelen askeri araç kazası sonucu yaralanmış, sevk edildiği Diyarbakır Asker Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştu.
Sinem Gedik ve İntizar'ın Yeni Sevişme Görüntüleri Ortaya Çıktı Sinem Gedik ile Yaşadığı İlişkiyle Gündeme Oturan İntizar: Küçükken Sarışındım, Akrep Sokunca Rengim Değişti

Pensilvanya Semalarında Çarpıcı Görüntü: Gülen'i İade Edin