Son Dakika Haberleri: 31 Yıl Sonra Gelen Şehitlik Beratı

31 Yıl Sonra Gelen Şehitlik Beratı

8 ay önce

MARDİN İl Jandarma Komutanlığı'nda görevliyken, askeri araç kazasında şehit olan Astsubay Başçavuş Vahdettin Özdemir'in şehitlik beratı, 31 yıl sonra Mersin'in Erdemli İlçesi'nde oturan ailesine teslim edildi.

31 Yıl Sonra Gelen Şehitlik Beratı, System.String[]
MARDİN İl  Jandarma Komutanlığı'nda görevliyken, askeri araç kazasında şehit olan Astsubay Başçavuş  Vahdettin Özdemir'in şehitlik beratı, 31 yıl sonra  Mersin'in  Erdemli İlçesi'nde oturan ailesine teslim edildi.

Erdemli Kaymakamı  Muhittin Pamuk, İlçe  Jandarma Komutanı Yüzbaşı  Mehmet Derin ve İlçe Emniyet Müdürü  Ali Doğan ile birlikte şehit ailesini ziyaret etti. Kaymakam Pamuk, şehit eşi Mine Özdemir (61) ve kızı  Demet Özdemir (33) ile bir süre sohbet etti.  Jandarma Genel Komutanlığı tarafından gönderilen Şehitlik Beratını verdi.  Demet Özdemir duygulanarak, 31 yıl sonra gelen şehitlik beratı için gözyaşı döktü.

Kaymakam Pamuk, şehitle gurur duyulması gerektiğini belirterek, " Vahdettin Özdemir, 1986 yılında askeri araçla göreve giderken geçirmiş olduğu trafik kazasında yaralanmış ve tedavi gördüğü  Diyarbakır Asker Hastanesi'nde şehit olmuştur. Devletimiz şehitlerimizin, ailesinin ve yakınlarının her zaman yanında olmuştur" dedi.

'GEÇ GELEN MUTLULUK'

Mine Özdemir ise geç gelen bir mutluluk yaşadıklarını ifade ederek şunları söyledi:

"Şu anda eşim adına çok mutluyum. Ona karşı son görevimizi yerine getirmiş gibi hissediyorum. 15 yıl önce şehit olarak tüm işlemler yapıldığı halde,  Jandarma Genel Komutanlığı'na şehit beratı almak için başvuru yapmıştım ama nedense verilmemişti. 15 gün önce yeniden  Jandarma Genel Komutanlığı'na bir dilekçe daha yazdım.  Manevi değeri çok büyük olan bir beratı bizlere veren devletimize, Genelkurmay Başkanlığımıza,  Jandarma Genel Komutanlığımıza çok teşekkür ederim" diye konuştu.

- Erdemlimersin
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Özel Güvenlik, Bakan Özhaseki'ye İzin Vermedi; Kavga Çıktı Aracını Bıraktığı Yeri Unutan Sürücü, 20 Yıl Sonra Aynı Yerde Buldu
İsrail Başbakanı Netenyahu'nun Evine Polisten Yolsuzluk Baskını