32. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi, Ankara'da - Son Dakika

32. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi, Ankara'da

4 yıl önce

32. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması'nın ödül alan ve sergilenmeye değer görülen karikatürleri, şimdi de Ankara D&R Tunalı'da sergilenmeye başladı.

32. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi, Ankara'da, System.String[]

32. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması'nın ödül alan ve sergilenmeye değer görülen karikatürleri, İstanbul, Adana ve Eskişehir'den sonra şimdi de Ankara D&R Tunalı'da sergilenmeye başladı. Etkinlik alanı, 3 Mart'a kadar gezilebilecek.

Aydın Doğan Vakfı tarafından düzenlenen ve dünya karikatürünü evrensel bir boyutta ele alan yarışma, bu yıl 66 ülkeden 787 sanatçı ve 2 bin 289 karikatüre ev sahipliği yaptı. Uluslararası Karikatür Yarışması'nda ödül alan ve sergilenmeye değer görülen karikatürler Ankara D&R Tunalı'da sanatseverlerin ziyaretine açıldı.

Sergide, yarışmanın bu yılki birincisi Agim Sulaj (Arnavutluk), ikincisi Mohsen Nouri Najafi (İran) ve üçüncüsü Jalal Pirmarzabad'ın (İran) eserlerinin yanı sıra Başarı Ödülü alan ve sergilenmeye değer görülen karikatürler de yer alacak.

Yarışmada Başarı Ödülü kazananlar arasında, Alberto Morales Ajubel (İspanya), Angel Boligan Corbo (Küba), Moacir Knorr Gutterres (Brezilya), Musa Gümüş, Cemalettin Güzeloğlu, Ishimaru Hide (Japonya), Frank Hoffmann (Almanya), Jose Antonio Garci Nieto (Meksika), Didier Pizzi (Fransa), Saman Torabi (İran), Jugoslav Vlahovic (Sırbistan), Mikhail Zlatkovsky (Rusya) yer alıyor.

Haber Yayın Tarihi: 23.02.2016 05:05 Kaynak: CİHANSon Dakika

Deprem sonrası eline aldığı bıçakla 160 aracın lastiğini patlattı
Abdullah Gül'den Elazığ depremiyle ilgili dikkat çeken çıkış: Umarım uyarıcı olur Cedi Osman'ın Elazığ depremi paylaşımı tepki çekti

Son Dakika Haberleri