32.Uluslararası İzmir Festivali "ÜÇ Denizin Sesi" İle Başlıyor - Son Dakika

32.Uluslararası İzmir Festivali "ÜÇ Denizin Sesi" İle Başlıyor

22.05.2018 09:18
32.Uluslararası İzmir Festivali

32. Uluslararası İzmir Festivali 26 Mayıs günü Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezinde yapılacak açılış töreni ve ardından şef Aziz Shokhakimov yönetiminde Tekfen Filarmoni Orkestrası & Charlie Siem konseri ile başlayacak.

2018 Avrupa Kültürel Miras Yılında, insanlığın ortak kültürel mirası tarihi mekânlarda gerçekleştirdiği programlarıyla öne çıkan Festivallerden biri olan Uluslararası İzmir Festivali, sınırlar ötesi kültürel işbirliğinin en güzel örneklerinden birini oluşturan Tekfen Filarmoni Orkestrası'nı ağırlayacak. "Barışın Sesi" olarak da anlamlandırılan, Karadeniz, Hazar Denizi ve Doğu Akdeniz'e kıyısı bulunan 23 ülkenin orkestralarının solist sanatçılarından ve grup şeflerinden oluşan "Üç Denizin Sesi – Tekfen Filarmoni Orkestrası, 32. Uluslararası İzmir Festivali'nin açılış konserinde sanat direktörleri ve daimi şefleri Aziz Shokhakimov yönetiminde çalacak. Tekfen Vakfı'nın katkılarıyla yapılacak konserin ikinci bölümünde Orkestra "21. Yüzyılın sanatçısı" olarak tanımlanan kemancı Charlie Siem'e, Çaykovski'nin Re Majör keman konçertosunda eşlik edecek.

Farklı kültürler arasında ilişkileri geliştirmek, barış adına ortak bir dil yaratmak amacıyla 1992 yılında kurulan Orkestra, klasik müzik repertuvarlarıyla beraber, temsil ettiği coğrafyanın yerel müzik aletleri için bestelenen eserleri de seslendiriyor. Orkestra zengin repertuvarıyla Doğu ve Batı'nın bileşiminden doğan büyülü senteze övgüde bulunuyor. Tekfen Filarmoni Orkestrası Şef Aziz Shokhakimov yönetiminde 32. Uluslararası İzmir Festivali'nin açılış konserinin birinci bölümünde de Mihail Glinka'nın "Ruslan ve Ludmila Uvertürü" ve Sergey Rahmaninov'un "Senfonik Danslar"ını seslendirecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Kalkınma Ajansı'nın katkıları, Eczacıbaşı Holding'in ana sponsorluğu, İzmir İtalya Konsolosluğu ve İzmir Goethe Enstitüsü işbirliği, Tekfen Vakfı ve Arkas'ın program sponsorluğunda düzenlenen 32. Uluslararası İzmir Festivali, 6 Haziran 2018 Çarşamba günü 10. Dr. Nejat. F. Eczacıbaşı Ulusal beste Yarışması Konseri ile devam edecek.

32.Uluslararası İzmir Festivali ÜÇ Denizin Sesi İle Başlıyor

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel 32.Uluslararası İzmir Festivali 'ÜÇ Denizin Sesi' İle Başlıyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

BB Erzurumspor-Beşiktaş maçının ilk yarısına kalecilerin hataları damga vurdu BB Erzurumspor-Beşiktaş maçının ilk yarısına kalecilerin hataları damga vurdu Cihangir'de bir kadını taciz edip boğazına bıçak dayayan sapık yakalandı Cihangir'de bir kadını taciz edip boğazına bıçak dayayan sapık yakalandı Yıkımı süren binada kızının çeyizini gören baba gözyaşlarına boğuldu, Bakan Kurum hemen müdahale etti Yıkımı süren binada kızının çeyizini gören baba gözyaşlarına boğuldu, Bakan Kurum hemen müdahale etti Lider Beşiktaş, deplasmanda BB Erzurumspor'la karşılaşıyor! Canlı anlatım Lider Beşiktaş, deplasmanda BB Erzurumspor'la karşılaşıyor! Canlı anlatım Parkta rastgele ateş açan saldırganın önüne çocuklar zarar görmesin diye geçen vatandaş yaralandı Parkta rastgele ateş açan saldırganın önüne çocuklar zarar görmesin diye geçen vatandaş yaralandı İstanbul'a gelen bir uçakta kavga çıktı, olay kameralara yansıdı İstanbul'a gelen bir uçakta kavga çıktı, olay kameralara yansıdı Bahar ortasında kış! Bir anda bastıran tipi nedeniyle 21 hayvan telef oldu Bahar ortasında kış! Bir anda bastıran tipi nedeniyle 21 hayvan telef oldu Binanın 9'uncu katındaki köpeğe seslenen vatandaş: Ne derdin var intihar etme Binanın 9'uncu katındaki köpeğe seslenen vatandaş: Ne derdin var intihar etme