Son Dakika Haberleri: 32. Uluslararsı İzmir Festivali'nde Son Konser

32. Uluslararsı İzmir Festivali'nde Son Konser

2 yıl önce

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı'nın düzenlediği 32. Uluslararası İzmir Festivali, 7 Temmuz günü saat 21.00'de Çeşme Kalesi'nde İzmir Goethe Enstitüsü işbirliği ile yapılacak Oberon Trio Konseri ile sona erecek.

32. Uluslararsı İzmir Festivali'nde Son Konser, System.String[]

Eleştirmenlerin "Büyüleyici olgunluğunu ve stil hâkimiyetini kanıtlayan muazzam yorumlama yeteneklerine sahip topluluk" şeklinde övdüğü Oberon Trio, Henja Semmler (keman), Antoaneta Emanuilova (viyolonsel) ve Jonathan Aner'den(piyano) oluşuyor.Oda müziğinin bilinen başyapıtlarının yanı sıra daha az bilinen kompozisyonlarını da ustalıkla seslendiren Oberon Trio, bu özellikleriyle tanınmış konser salonlarının ve prestijli festivallerin aranan grupları arasında yer alıyor.

Das Orchester dergisinin, "Burada gördüğümüz, ciddi dikkate değer bir topluluk: [üç müzisyen] büyüleyici teknik virtüözlük, müzikal enerji ve eksiksiz bir oda müziği koordinasyonu sergiliyor." şeklinde yorum yaptığı oda müziğinin bu göz alıcı Üçlüsü, Festival'in kapanış konserinde Haydn, Beethoven, Hosokawa ve Schumann'ın eserlerini seslendirecek.

32. Uluslararası İzmir Festivali'ne sihirli, olgun ve samimi bir soluk getirecek Oberon Trio'nun biletleri Biletix'ten alınabilir.

Konseri izlemek isteyenler için İzmir Büyükşehir Belediyesi 7 Temmuz 2018 Cumartesi günü saat 18.00 – 18.30 arasında DEÜ. Sabancı Kültür Merkezi önünden (kara tarafı) ücretsiz servis kaldıracak.

Haber Yayın Tarihi: 04.07.2018 08:38 Kaynak: Bültenler15 Temmuz'da köprünün üstündeki askerin kafasını kestiğini iddia etti Türkiye'nin NATO üyeliğiyle ilgili İngiliz yazardan küstah sözler: Zamanı geldi Ekrem İmamoğlu, kahraman personeli ödüllendirdi