"35. Gastronomi Fuarı"Nda Türk Standı - Son Dakika

"35. Gastronomi Fuarı"Nda Türk Standı

29.10.2012 12:20

Fransa'nın Romorantin-Lanthenay kentinde, Türkiye'nin konuk ülke olarak davet edildiği "35.Gastronomi Fuarı" düzenlendi.

Fransa'nın Romorantin-Lanthenay kentinde, Türkiye'nin konuk ülke olarak davet edildiği "35. Gastronomi Fuarı" düzenlendi.

Fuarda, Türk mutfağı, ebru, hat gibi klasik Türk sanatları tanıtıldı.

Halk oyunları ve Hacivat-Karagöz gösterilerinin de sergilendiği fuarda, Romorantin Belediye Başkanı Jeanny Lorgeux, stantlara yaptığı ziyaret sırasında kardeş şehir protokolü imzaladıkları Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk ile

"Osman Aga" türküsü eşliğinde oynadı.

Fuara Fransa'daki "Hotel George V"nin baş aşçısı Eric Briffard ile Türkiye'deki bir lokantanın sahibi Yavuz İskenderoğlu, onur konuğu olarak katıldı.

İskenderoğlu, döner standını ziyaret eden Fransa'nın ünlü aşçısı Eric Briffard'a iskender kebabı ikram etti.

Muhabir: Ömer Bilik/ Büşra Nur Özcan

Yayıncı: Zafer Akpınar - BURSA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel '35. Gastronomi Fuarı'Nda Türk Standı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Ibrahimovic'ten Ronaldo'ya koronalı gönderme: Sen Zlatan değilsin, virüse meydan okuma Yapay zekalı kameralar, hakemin keliyle topu karıştırınca gol ekrana yansımadı Slovakyalı şirket, üç dakika içerisinde otomobilden uçağa dönüşen araç geliştirdi Son Dakika! Putin: Karabağ görüşmelerinde Türkiye dahil birçok ülke yer almalı Son dakika: Yükselişleri durdurulamıyor! Dolar ve euro rekor üstüne rekor kırıyor Ünlü oyuncu Melisa Döngel, arkadaşlarıyla gittiği kafeye alınmayınca olay çıkardı: Sizi bitireceğim Bu acıya yürek dayanmaz! Evde çıkan yangında kardeşler mahsur kaldı, 8 aylık bebek kurtarılamadı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hajiyev: Karabağ'ın sözde Savunma Bakanı Celal Harutyunyan cehenneme gönderildi