Hatay'da 35 saat sonra enkazdan sağ çıkarılan Sidra'nın kardeşleri hayatını kaybetti - Son Dakika

Hatay'da 35 saat sonra enkazdan sağ çıkarılan Sidra'nın kardeşleri hayatını kaybetti

07.02.2023 17:16

Hatay'da enkaz altında kalan 5 yaşındaki Sidra, maden işçilerinin arama kurtarma çalışmalarıyla 35 saat sonra sağ kurtarıldı. O anlar ekiplerce görüntülenirken, küçük kızın 8 aylık Nur ve 3 yaşındaki Seyfettin isimli kardeşlerinin cansız bedenlerine ulaşıldı.

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin en ağır hasarı verdiği şehirlerden birisi de Hatay oldu. Çok sayıda binanın yerle bir olduğu şehirde arama kurtarma ekiplerinin çalışmaları devam ediyor.

35 saat sonra inanılmaz kurtuluş

MADEN İŞÇİLERİ HATAY'DA

Kırıkhan ilçesinde 5 yaşındaki Sidra isimli çocuk da enkaz altında kurtarılmayı bekledi. Türkiye Taşkömürü Kurumuna ait Amasra Müessese Müdürlüğünden bölgeye sevk edilen maden işçileri enkaz altında arama kurtarma çalışmaları başlattı.

35 saat sonra inanılmaz kurtuluş

SİDRA, 35 SAAT SONRA KURTARILDI

5 yaşındaki Sidra, depremden 35 saat sonra maden işçileri tarafından enkaz altından sağ çıkarıldı. O anları görüntüleyen ekipler büyük sevinç yaşadı.

35 saat sonra inanılmaz kurtuluş

KARDEŞLERİ HAYATINI KAYBETTİ

Babasına teslim edilen küçük kızın yaşadığı şok ise yüzüne yansıdı. Küçük kızın 8 aylık Nur ile 3 yaşındaki Seyfettin isimli kardeşlerinin ise cansız bedenine ulaşıldı.

35 saat sonra inanılmaz kurtuluş
Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Hatay'ın yeniden inşasında 'deniz turizminin canlandırılması' önerisi Hatay'ın yeniden inşasında 'deniz turizminin canlandırılması' önerisi Deprem gecesi yağmur nedeniyle dükkanını erken kapatan köfteci enkazın altından kalmaktan kurtuldu Deprem gecesi yağmur nedeniyle dükkanını erken kapatan köfteci enkazın altından kalmaktan kurtuldu Deprem gecesi yağmur nedeniyle dükkanını erken kapatan köfteci enkazın altından kalmaktan kurtuldu Deprem gecesi yağmur nedeniyle dükkanını erken kapatan köfteci enkazın altından kalmaktan kurtuldu

Son Dakika 3. Sayfa Hatay'da 35 saat sonra enkazdan sağ çıkarılan Sidra'nın kardeşleri hayatını kaybetti - Son Dakika


Advertisement