Son Dakika Haberleri: 37. Geleneksel Kurtdereli Güreşleri

37. Geleneksel Kurtdereli Güreşleri

4 ay önce

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Kurtdereli Mehmet Pehlivan'ın gençliğe örnek olacak bir pehlivan olduğunu söyledi.

37. Geleneksel Kurtdereli Güreşleri, System.String[]
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı  Musa Aydın,  Kurtdereli Mehmet Pehlivan'ın gençliğe örnek olacak bir pehlivan olduğunu söyledi.

Balıkesir'de, bu yıl 37'ncisi düzenlenen Geleneksel Kurtdereli Güreşleri'ni izleyen  Aydın, burada yaptığı açıklamada,  Kurtdereli Mehmet Pehlivan'ın, ülkeyi yurt dışında temsil ettiğini hatırlatarak, onun cihan pehlivanlığını kazanan bir şampiyon olduğunu belirtti.

Güreş sporuna destek verenlere teşekkür eden  Aydın, şöyle konuştu:

"Buraya  Kırkpınar Er Meydanı gibi güzel bir meydan kazandırıldı.  Kurtdereli Mehmet Pehlivan ülkemizdeki gençliğe örnek olacak bir pehlivanımız. 'Ben her zaman arkamda Türk milletini düşünürüm' inancıyla meydana çıkan bir pehlivan. Bundan dolayı kendisini rahmetle anıyoruz. Gençlerin de böyle bir şahsiyeti örnek almasını diliyorum. Bu millet, bu spora 656 yıl sahip çıkmış. Türk milletimiz var olduğu müddetçe bu kültürümüz devam edecek."

Karesi  Belediye Başkanı Yücel Yılmaz da amaçlarının yağlı güreşi  Avrupa ve tüm dünyaya tanıtmak olduğunu vurguladı.
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!

YORUMLAR

Yayın Akışından Çıkartılan Çocuklar Duymasın Bir İlki Gerçekleştiriyor Şarkıcı Serkan Kaya, Şehitler İçin Skandal İfadeler Kullanan Nur Yerlitaş'ı Klibinden Çıkardı
Ekonomi Bakanı Zeybekçi'den Zarrab Yorumu: Canı Cehenneme!