7 bin tane milli piyango bileti aldı, hiçbirine ikramiye çıkmadı - Son Dakika

7 bin tane milli piyango bileti aldı, hiçbirine ikramiye çıkmadı

27 gün önce

Bilecik'te yaşayan Sebahattin Öztürk, zengin olma hayaliyle 38 yıl boyunca aldığı toplam 7 bin Milli Piyango biletine ikramiye çıkmayınca bunları koleksiyona dönüştürdü. Koleksiyonunu görenlerin şaşırıp kaldığını söyleyen Öztürk, "Sağlığım yerinde olduğu sürece bu koleksiyonumu arttırmaya devam edeceğim" dedi.

Bilecik'in Bozüyük ilçesinde yaşayan 65 yaşındaki Sabahattin Öztürk, 38 yıldır aldığı ve hiç birine ikramiye çıkmayan Milli Piyango biletlerini toplayarak koleksiyona dönüştürdü. Her çekilişte 5 er adet bilet aldığını ve 38 yıldır 7 bine yakın bilet topladığını belirten Sabahattin Öztürk, bu zamana kadar hiçbir biletine ikramiye çıkmadığını söyledi.

GÖRENLER ŞAŞKINLIKLARINI GİZLEYEMİYOR

Herkes gibi yıllardır hayalinin peşinden koştuğunu ifade eden Öztürk, "Herkesin hayali gibi benim de hayallerim vardı. İlk biletimi 9 Şubat 1982 yılında 100 liraya aldım. O yıldan bu zamana kadar her çekilişte 5'er adet olmak üzere 7 bine yakın bilet aldım. Ama hiç birine ikramiye çıkmadı. Ben de o biletleri atmadım ve biriktirdim. Ciltleyerek bilet koleksiyonuna dönüştürdüm. Sağlığım yerinde olduğu sürece bu koleksiyonumu arttırmaya devam edeceğim. Çevremdeki insanlar koleksiyonumu gördüklerinde şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar. Ben de onlara açıklama olarak para, pul gibi koleksiyonu olanlar var neden bilet koleksiyonu olmasın diye söylüyorum" dedi.

7 bin tane milli piyango bileti aldı, hiçbirine ikramiye çıkmadı
Haber Yayın Tarihi: 23.01.2020 10:06 Kaynak: İHASon Dakika

Selam verip aldığı herkesi dolandırdı! 4 milyon TL toplayıp ortadan kayboldu
Üsküdar'da denize düşen kadının imdadına ekipler yetişti Setenay Cankat ile Göktuğhan Argın arasında gergin anlar! Canlı yayından kovdu