"39. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı"nın onur yazarı Nazlı Eray'a plaket takdim edildi - Son Dakika

"39. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı"nın onur yazarı Nazlı Eray'a plaket takdim edildi

05.12.2022 23:07

Tüm Fuarcılık Yapım AŞ (TÜYAP) tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğiyle düzenlenen "39. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı"nın onur yazarı bu yıl TÜYAP Kültür Fuarları Danışma Kurulu kararıyla Nazlı Eray seçildi.

Tüm Fuarcılık Yapım AŞ (TÜYAP) tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğiyle düzenlenen "39. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı"nın onur yazarı bu yıl TÜYAP Kültür Fuarları Danışma Kurulu kararıyla Nazlı Eray seçildi.

"Kitap Şehre Dönüyor" sloganıyla TÜYAP İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi'nde okurlarını ağırlayan fuarda, yazar Eray adına onur gecesi düzenlendi.

Programda konuşan TÜYAP Fuarcılık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Bülent İnal, bu yıl fuarın Kovid-19 salgını olmasaydı aslında 41. kez yapılacağını belirterek, "Yazarlarımız ve okurlarımız gerçekten fuarın tekrardan canlanması ve şehre dönebilmesi için bize büyük destekler verdiler. Hepsine ayrı ayrı teşekkür borcum var." dedi.

İnal, bu yıl Eray'ın onur yazarı olmasından dolayı mutluluk duyduklarını dile getirerek, "Nazlı Eray'a düşlerle gerçeği birleştiren, zaman zaman kara mizahla bir araya getiren o güzel renkli dünyasına bizi de kabul ettiği için çok çok teşekkür ediyorum. Onur yazarımız olarak bizleri hakikaten onurlandırdınız." ifadelerini kullandı.

Yazı hayatına 16 yaşında kaleme aldığı ve birçok ödüle değer görülen "Mösyö Hristo" isimli öyküyle başlayan Eray da Bülent İnal'ın elinden plaketini alırken yaptığı konuşmada, şunları kaydetti:

"Bu gece benim için çok önemli. Üç yıl aradan sonra tekrar kitaplara, kitap fuarlarına dönmek inanılmayacak kadar zevkli bir şey. Stantların arasında dolaşmak, okurlarla buluşmak, kitaplara tekrar imza atmak ve en güzeli, en heyecan vericisi beni en çok gururlandıran bu güzel ödüle layık olunmam. Onun için hepinize tekrar çok teşekkür ediyorum. Benim hayatımda, benim beynimde, benim ruhumda hiç unutulmayacak çok renkli, çok parlak bir mozaikte yer alıyorsunuz."

Program sonunda TÜYAP tarafından Nazlı Eray'ın yaşamına ve eserlerine odaklanan anı kitabı "Başımda Kum Fırtınası Kalbimde Şelale" eseri katılımcılara hediye edildi.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Zincir marketlerin ardından ayakkabı sektörü de karar aldı! Yüzde 10 indirime gidildi Zincir marketlerin ardından ayakkabı sektörü de karar aldı! Yüzde 10 indirime gidildi Eskrimde Genç Kadınlar Epe Dünya Kupası, İstanbul'da düzenlenecek Eskrimde Genç Kadınlar Epe Dünya Kupası, İstanbul'da düzenlenecek AYSAD ve TASD ayakkabı fiyatlarının yüzde 10 aşağıya çekilmesi için tavsiye kararı aldı AYSAD ve TASD ayakkabı fiyatlarının yüzde 10 aşağıya çekilmesi için tavsiye kararı aldı

Son Dakika Güncel '39. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı'nın onur yazarı Nazlı Eray'a plaket takdim edildi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement