4. Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı açıldı ANTALYA - Son Dakika

4. Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı açıldı ANTALYA

18.09.2013 17:20
4. Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı açıldı ANTALYA, System.String[]

4. Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı açıldı ANTALYA

4. Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı açıldı - ANTALYA

4. Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı açıldı

- 77 yayınevinin katıldığı fuarda, 70 yazar ve sanatçı Antalyalı kitapseverlerle bir araya gelecek

ANTALYA (AA) - Konyaaltı Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı açıldı.

Cam Piramit Sabancı Kongre ve Fuar Merkezi'nde, "kitaplar yaşadıkça" sloganıyla düzenlenen fuarın resmi açılış töreninde konuşan Antalya Vali Yardımcısı Recep Yüksel, bir yılda Antalyaspor'un maçlarına 44 bin, devlet tiyatrosuna 48 bin, opera, bale, konservatuar ve çeşitli etkinliklere yaklaşık 500 bin kişinin katıldığını ifade ederek Antalya'da yılda iki defa yapılan kitap fuarına ise yaklaşık 250 bin ziyaretçinin geldiğini bildirdi.

Yüksel, "Antalya'da okuryazarlığa ve kültür sanata hemşehrilerimizin sahip çıktığını görüyoruz. Korsan yayıncılıkta herkes mücadele ediyor ama asıl karşı çıkışın okuyuculardan gelmesi gerekir" dedi.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek ise dört yıl önce "okumak lazım" temasıyla başlattıkları kitap fuarının bu yıl "kitaplar yaşadıkça" sloganıyla düzenlediklerini ve fuara Antalyalıların yoğun ilgi gösterdiğini belirtti.

- 70 yazar ve sanatçı kitapseverlerle biraraya gelecek

Bu yıl 77 yayınevinin katıldığı fuarda, Sinan Yağmur, Ahmet Ümit, Banu Avar, Nihat Hatipoğlu, Uğur Dündar, Ece Cemal Nur Sargut, Ece Temelkuran, İpek Ongun, Nihat Genç, Aret Vartanyan, Cezmi Ersöz, Kahraman Tazeoğlu, Ali Kırca gibi 70 yazar ve sanatçı Antalyalı kitapseverler ile bir araya gelecek. Saat 10.00-21.00 arasında ziyarete açık kalacak fuar, 25 Eylül'de sona erecek.

4. Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı açıldı ANTALYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat 4. Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı açıldı ANTALYA - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Canlı yayında "Ordu Katar'a satıldı" tartışması! CHP'li Erdal Aksünger, Serkan Toper'in üzerine yürüdü 'Mini etek' sözleri tepki çeken Öykü Çelik, aşkını ilan etti Bilim insanları araştırdı! Koronanın bulaşmasını engelleyen en iyi yöntem sosyal mesafe Sosyal medyada ilgiyle izlendi! Kısıtlamayı ihlal eden bir grup, polis aracını görünce çığlıklar atarak kaçtı Güzel sörfçü Palmateer, çırılçıplak soyunup dünyanın en büyük dalgalarına meydan okudu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dört ilimizi uyardı: Vakalar artıyor Fransa Cumhurbaşkanı Macron'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Fransa'nın başına beladır" sözlerine yanıt "Yeni evimizde ilk gecemiz" notuyla paylaştı! Şeyma Subaşı Miami'den ev aldı