Son Dakika Haberleri: 4. Belgrad Türk Film Festivali Başladı

4. Belgrad Türk Film Festivali Başladı

4 yıl önce

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - 4. Belgrad Türk Film Festivali- Festival açılışına katılanlar- Osman Sınav ve diğer davetliler- Sergiyi gezenlerden detaylar- Belgrad Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşaviri İsa Yayla'nın açıklaması 4. Belgrad Türk Film Festivali başladı- Beş gün sürecek festival kapsamında, "Uzun Hikaye", "Yozgat Blues", "Can", "Meryem" ve "Sivas" filmleri sinemaseverlerle buluşacak Türk filmlerinin Sırbistan'da tanıtılması amacıyla bu yıl dördüncüsü düzenlenen Belgrad Türk Film Festivali başladı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - 4. Belgrad Türk Film Festivali- Festival açılışına katılanlar- Osman Sınav ve diğer davetliler- Sergiyi gezenlerden detaylar- Belgrad Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşaviri İsa Yayla'nın açıklaması 4. Belgrad Türk Film Festivali başladı- Beş gün sürecek festival kapsamında, "Uzun Hikaye", "Yozgat Blues", "Can", "Meryem" ve "Sivas" filmleri sinemaseverlerle buluşacak Türk filmlerinin Sırbistan'da tanıtılması amacıyla bu yıl dördüncüsü düzenlenen Belgrad Türk Film Festivali başladı.Osman Sınav'ın yönettiği ve başrollerini Kenan İmirzalioğlu ve Tuğçe Kazaz'ın paylaştığı "Uzun Hikaye" filminin gösterimiyle başlayan festivalin açılışına, Türkiye'nin Belgrad Büyükelçisi Mehmet Kemal Bozay ve yönetmen Osman Sınav'ın yanı sıra çok sayıda sinemasever katıldı.Yugoslav Film Arşivi Müzesi'ndeki açılış töreninde konuşan Belgrad Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşaviri İsa Yayla, sinemasevelerin gösterilecek filmlerin yanı sıra 1960-1980'li yıllarda çekilmiş filmlerin afişlerinden oluşan sergiyi de gezebileceklerini belirterek, gösterilecek filmlerin yeni kültür kapıları açtığını söyledi.Filmler aracılığıyla insanların hiç gitmediği ve görmediği ülkeleri tanıma fırsatı bulduğunu ifade eden Yayla, kasım ayında Edirne'de düzenlenecek film festivaline de Sırbistan'dan 6 film katılacağını kaydetti. Yayla, bu tür sanatsal ve kültürel etkinliklerin ülkeleri birbirine bağladığını ifade etti.Festivalin onur konuğu yönetmen Osman Sınav da Balkan ülkelerinde kendini evinde gibi hissettiğini belirterek, "En büyük hayallerimden biri, bu bölgede Balkanları anlatan bir film yapmak. Dilerim bu hayalim bir gün gerçek olur" dedi.Beş gün devam edecek festival kapsamında, "Uzun Hikaye", "Yozgat Blues", "Can", "Meryem" ve "Sivas" filmleri sinemaseverlerle buluşacak.
Haber Yayın Tarihi : 29.10.2015 12:05 Kaynak: AAKocasını, "İlişkiye Girmek İstediği İçin Öldürdüm" Diyen Kadın, Hakim Karşısına Çıktı Ekrem İmamoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na Saldırıya İlk Yorum: Talimat Aldılar Kılıçdaroğlu'na Saldıran 6 Kişinin Kimliği Belirlendi! Gözaltına Alınacaklar