4. UlusIararası Erciyes Ultra Dağ Maratonu - Son Dakika

4. UlusIararası Erciyes Ultra Dağ Maratonu

06.07.2019 16:41
4. UlusIararası Erciyes Ultra Dağ Maratonu, System.String[]

Erciyes Dağı'nda bu yıl 4'üncüsü gerçekleştirilen Uluslararası Erciyes Ultra Sky Trail Dağ Maratonu sona erdi.

Erciyes Dağı'nda bu yıl 4'üncüsü gerçekleştirilen Uluslararası Erciyes Ultra Sky Trail Dağ Maratonu sona erdi.

Dört aşamadan oluşan dağ maratonunun ikinci etabında sporcular, "64K Erciyes Ultra Sky Trail", "25K Trail Run" ve "12K Hacılar Tekirkapı" kategorilerinde yarıştı.

Tekir Kapı'da başlayan ve aynı noktada biten 60 kilometrelik "64K Erciyes Ultra Sky Trail" kategorisinde, Samet Konu birinci, Cevdet Alyılmaz ikinci, Mehmet Zahir Kül üçüncü oldu.

Sarıgöl'den başlayan ve Tekir Kapı'da sona eren 25 kilometrelik "25K Trail Run"u Ahmet Arslan birinci, Orhan Kutlu ikinci, Özgür Özdoğan üçüncü olarak tamamladı.

Hacılar Kapı'dan Tekir Kapı'ya kadar süren 12 kilometrelik "12K Hacılar Tekirkapı"da ise Aykut Kırsay birinciliği, Metin Keleş ikinciliği, Cahit Yılmaztürk de üçüncülüğü elde etti.

Öte yandan bu yıl ilk kez düzenlenen Erciyes Çocuk Maratonu'nda 51 minik sporcu mücadele etti. Tekir'e kurulan 500, 600, 700 metrelik parkurda 7-11 yaş aralığındaki minik sporcular mücadele etti.

Maratonun ilk etabında birinci Ahmet Arslan, ikinci Hakan Akalp ve üçüncü Aykut Kırsay olmuştu.

Maratona, 10 ülkeden 200'ün üzerinde sporcu katıldı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Spor 4. UlusIararası Erciyes Ultra Dağ Maratonu - Son Dakika Spor

YORUMLAR

Son Dakika

Erzurum Valisi Okay Memiş: Vaka yükselişini durdurduk Gölette cansız bedeni bulunan Afgan işçiyi oda arkadaşı öldürmüş Araç alacaklar dikkat! Faizi sıfırladılar, işte otomobil markalarının kampanyaları Merkez Bankası'nın sıkılaştırma adımlarıyla kredi ve mevduat faizleri yükseldi Bahar Candan "Türkiye'nin en salak kızı bile söyleyebiliyor" deyip İstiklal Marşı'nı okudu Son Dakika! Erdoğan'dan Fransız malları için boykot çağrısı: Sakın satın almayın Son dakika: Kamu bankalarından yeni destek paketi: KOBİ'lere 100 bin liraya kadar kredi verilecek Yarı çıplak halde 5. kattan düşen gencin annesinden şok iddia: Kuzenleri kablo ile darbedip, balkondan attı