Son Dakika Haberleri: 42 Lira Yargılama Bedelini Kabul Etmeyen Mahkum Cezaevinden Dilekçe Yazdı

42 Lira Yargılama Bedelini Kabul Etmeyen Mahkum Cezaevinden Dilekçe Yazdı

11 ay önce

Nihat Genç'in sosyal medya hesabı üzerinden "Yılın Dilekçesi" notuyla yaptığı paylaşımda, 42 TL yargılama bedelini kabul etmeyen mahkumun serzenişi dikkat çekti.

42 Lira Yargılama Bedelini Kabul Etmeyen Mahkum Cezaevinden Dilekçe Yazdı, System.String[]

Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapan Nihat Genç, cezaevinden Antalya Vergi Dairesi Başkanlığına bir mahkumun gönderdiği dilekçeyi, "Yılın Dilekçesi" yazarak paylaştı. Dilekçesinde 20 yıllık dolandırıcı olduğunu ve birçok mahkemede yargılandığını ifade eden mahkum, daha önce kimsenin kendisinden böyle bir ücret istemediğini ve bu ücreti ödeyemeyeceğini ifade etti.

20 YILLIK DOLANDIRICIYIM

Antalya L Tipi Kapalı Cezaevi Müdürlüğü kanalı ile Antalya Vergi Dairesi Başkanlığına gönderilen dilekçede mahkum, "Sayın Daire Başkanı, tarafıma yargılama gideri olan 42 TL borcum olduğunu tebliğ ettiniz. Fakat bir yanlışlık olsa gerek. Ben kimseye beni yargılayın demedim. Hem yargılanacağım, sonra ceza alacağım, bir de bu yargılama için para mı ödeyeceğim? 20 yıllık dolandırıcıyım, birçok mahkemede yargılandım, kimse benden para istemedi." sözleri ile kendisine tebliğ edilen yargılama ücretine tepki gösterdi.

Yılın Dilekçesi

AYVAYI YEMİŞ DURUMDAYIM

Dilekçesinin devamında 23 yıl daha cezası olduğunu ifade eden mahkum, "Şuan herhangi bir af çıkmazsa 23 yıl daha cezaevinde kalacağım. Yani harbiden ayvayı yemiş durumdayım. Hiçbir gelirim yoktur. 5 yıldır cezaevinde olduğum için suç da işleyemiyorum. Bu sebepten dolayı bu parayı ödemem mümkün değildir. Güzel ülkemizin yardımsever insanlarının vermek istediği zekat, sadaka gibi yardımlarını her daim kabul etmekteyim. Allah razı olsun borcumu üstlenecek Müslüman kardeşlerimden. Gereğinin yapılmasını arz ederim." ifadelerini kullandı.

Haber Yayın Tarihi: 31.12.2018 09:37 Fenomen Merve Taşkın'dan "Bakireliğini kaybettin mi?" sorusuna yanıt: Ölene kadar bakireyim
Kapalı kasa kamyondan 82 kaçak göçmen çıktı Rapor yayınlandı: Seçimden sonra İBB'den 3 bin 400 işçi işten çıkarılmış