Son Dakika Haberleri: 43. Dünya Satranç Olimpiyatı'na Doğru - Tiflis

43. Dünya Satranç Olimpiyatı'na Doğru - Tiflis

8 gün önce

Gürcistan'ın Batum kentinde bu yıl düzenlenecek 43. Dünya Satranç Olimpiyatı'na 189 ülkeden 4 bin satranç oyuncusunun katılması bekleniyor.

 Gürcistan'ın Batum kentinde bu yıl düzenlenecek 43. Dünya Satranç Olimpiyatı'na 189 ülkeden 4 bin satranç oyuncusunun katılması bekleniyor.

23 Eylül- 6 Kasım tarihler arasında gerçekleştirilecek 43. Dünya Satranç Olimpiyat'nın resmi tanıtımı başkent Tiflis'te yapıldı.

Gürcistan Kültür ve Spor Bakanı Mikheil Giorgadze, bir otelde düzenlenen tanıtımda yaptığı konuşmada, Batum'da bu yıl düzenlenecek satranç olimpiyatının ülkenin turizm potansiyelinin ve tanınırlığının artırılması için önemli bir fırsat olduğunu söyledi.

"Sonbaharda hepimizi harika bir satranç bayramı bekliyor." diyen Giorgadze, 43. Dünya Satranç Olimpiyatı'na 189 ülkeden 4 bin satranç oyuncusu katılmasının ve 10 bin ziyaretçinin gelmesinin beklendiğini belirtti.

Giorgadze ayrıca, Gürcistan'a güvendiği için Dünya Satranç Federasyonu'na teşekkür etti.

Tanıtım toplantısına, Gürcistan'ın Acara Özerk Cumhuriyeti Hükümeti Başkanı Zurab Pataradze, Avrupa Satranç Birliği Başkanı Zurab Azmaiparaşvili, Gürcistan Satranç Federasyonu Başkanı Giorgi Giorgadze, Dünya Satranç Federasyonu (FİDE) Geçici Başkanı Georgios Makropropolis, olimpiyatın iyi niyet Elçisi Vişvanatan Anand da katıldı.Seçim İstifası İçin Bugün Son Gün! İki Büyükşehir Belediye Başkanı da Görevi Bıraktı Akşener: Gül'ün Adaylığından Mutluluk Duyarım Ama Adaylığımı Geriye Almam Mümkün Değil

Üsküdar Valide Sultan Vapuru Twitter'da TT Olunca Yüzlerce Kişide Merak Uyandırdı "Erdoğan-Gül Görüşmesi Olur mu?" Sorusuna Başbakan'dan Yanıt: Gerek Olmadığı Kanaatindeyim