20 yıllık birikimi, sel felaketinde 1 gecede yok oldu - Son Dakika

20 yıllık birikimi, sel felaketinde 1 gecede yok oldu

08.10.2019 10:19

Artvin'in Borçka ilçesinde geçtiğimiz 29 Eylül Cumartesi günü şiddetli yağış sonrası meydana gelen sel, bölgede bulunan alabalık çiftliğine büyük zarar verdi. Tesisin işletme sahibi, "20 yıl önce kurulan tesis ve birikimimi bir anda su aldı götürdü" dedi.

Artvin'in Borçka ilçesinde geçtiğimiz 29 Eylül Cumartesi günü şiddetli yağış sonrası meydana gelen sel, bölgede bulunan 20 yıllık alabalık çiftliğine büyük zarar verdi. Tesiste yüz binlerce balık telef olurken, işletme sahipleri yetkililerden yardım istedi.

ALABALIK TESİSLERİ YERLE BİR OLDU

Artvin'in Borçka ilçesinde 29 Eylül Cumartesi günü şiddetli yağış sonrası sel meydana geldi. İlçenin Çifteköprü mevkiinde hizmet veren alabalık tesisleri ve restoran bölümü taşan dere nedeniyle yerle bir oldu.

DERE İSTİNAT DUVARI YAPILMASINI İSTEDİLER

Tesiste yüz binlerce balık telef olurken, işletmenin restoran bölümü, ahşap kamelyalar ve duvarlar taşan derenin altında kalarak yıkıldı. İşletme sahipleri, yaşanan olay sonrası yetkililerden dere istinat duvarı yapılması talebinde bulundu.

"20 YILLIK BİRİKİMİMİ BİR ANDA SU ALDI GÖTÜRDÜ"

Tesisin işletme sahibi olan Hanefi Hacıibrahimoğlu, yaşanan felaket sonrası yaptığı açıklamada "Dere taşkını, tesisteki havuzlarda bulunan binlerce alabalığı telef etti. Bunun yanı sıra işletmemizdeki lokanta bölümü ve kamelyalar yıkıldı. 20 yıl önce kurulan tesis ve birikimim bir anda su aldı götürdü" dedi.

20 yıllık birikimi, sel felaketinde 1 gecede yok oldu
20 yıllık birikimi, sel felaketinde 1 gecede yok oldu
20 yıllık birikimi, sel felaketinde 1 gecede yok oldu
20 yıllık birikimi, sel felaketinde 1 gecede yok oldu

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel 20 yıllık birikimi, sel felaketinde 1 gecede yok oldu - Son Dakika

YORUMLAR (5)
  • Dalton: Bedavadan yerlere yapın yerlesin irmaklara göllere doğaya zarar verin sonra devletten bekleyin vermeyin hiç bir şey bunlara hakkımı helal etmem ben ömür boyu çalışsam ev alamıyorum ceviriyolar arsaları burası benim sonra sel geldimi devletten yardım bekliyolar Cevap Yaz 3 1 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Koronaya yakalanan Cemal Enginyurt, helallik istedikten sonra sitem etti: İnsan değilsiniz Taş kırma makinesine düşen genç feci şekilde can verdi Türkiye'nin önde gelen şirketlerinden Vestel, iki İngiliz beyaz eşya firmasını satın aldı İstanbullunun yıllardır beklediği Mecidiyeköy-Mahmutbey metrosu açıldı Şömine süsü olarak kullandığı kafatası, 8 yıldır kayıp olan adama ait çıktı Son Dakika! Ermenistan ordusu Berde şehir merkezini vurdu: 20 kişi yaşamını yitirdi Erzincan'da 4,3 büyüklüğündeki deprem, bazı yapılarda çatlaklar oluşturdu Hayatını bu işten kazanıyor! Görme engelli genç, çektiği fotoğraflarla büyülüyor